Ładuję...

Czy pieniądze są w życiu ważne?

Czy pieniądze są w życiu ważne? 

 Hmm… co za pytanie?

Przecież każdy odpowie, że pieniądze są ważne, jednak większość ludzi na pierwszym miejscu postawi takie wartości jak miłość, rodzinę i oczywiście będą mieli rację.

Czy jednak możemy godnie żyć, jeśli brakuje nam pieniędzy?

 Czy musimy mieć stałe źródło dochodu? Jeśli pieniądze nie byłyby ważne, to nie spędzalibyśmy 33% naszego czasu w pracy (8 godzin śpimy, ponad 8 godzin spędzamy w pracy, zostaje jeszcze 8 godzinna inne zajęcia). Musimy mieć pieniądze, aby spokojnie żyć! Załóżmy, że pieniądze, które dziś zarabiasz, wystarczają Ci na wszystko. Czy nie poświęcasz jednak zbyt wiele czasu na pracę?

Czy sam możesz decydować o swoim czasie pracy?

 Może zarabiasz 5000 zł, ale pracujesz ponad 10 godzin dziennie. Czy o to chodzi?

Przecież życie to nie tylko praca, spanie i jedzenie.

Ważne, aby żyć na odpowiednim poziomie finansowym i mieć odpowiednią ilość czasu dla rodziny, znajomych i na zajęcia, które sprawiają Ci przyjemność.

To trudne, ale MOŻLIWE do wykonania!

Niektórym ludziom wystarczy 500 zł, innym 1500 zł, a jeszcze innym brakuje wtedy, gdy zarabiają nawet 4000-5000 zł.

DLACZEGO?

 DLACZEGO niektórzy ludzie zarabiają 500 zł, a inni 5000 zł?

Czy temu, kto ma dużo pieniędzy, udało się w życiu, ktoś załatwił mu pracę? A może on po prostu chce więcej zarabiać? Bardzo często można usłyszeć opinię, że pieniądze są złe, a bogaci ludzieto oszuści, którzy dorobili się ich nieuczciwie. Takie przekonania są dość powszechne. Czy Ty również myślisz, że nie da się zarabiać uczciwie?

Zastanów się, kto częściej myśli o pieniądzach?

Ten, który je posiada i nie ma problemu z ich zarabianiem (mam na myśli uczciwe sposoby

zarabiania)?

Czy ten, który ich nie posiada i przez cały miesiąc czeka na wypłatę?

Na pewno w sytuacji, gdy brakuje nam pieniędzy, mocniej się na nich skupiamy i to właśnie one kierują naszym życiem. Posiadanie dużych pieniędzy to jeszcze nie sukces. Istotne jest to, w jaki sposób się je zarobiło i jak się je wydaje. Ważne jest również, czy inne wartości oprócz pieniędzy liczą się dla osoby bogatej. Jeśli ktoś mądrze wydaje pieniądze, które uczciwie zarobił, nie ma w tym niczego złego.

Zastanówmy się, w jakiej sytuacji możemy uczynić więcej dobrego. Wtedy, gdy jesteśmy biedni i ledwo starcza nam od pierwszego do pierwszego, czy wtedy, gdy mamy taką ilość pieniędzy, że możemy się nimi podzielić z innymi ludźmi?

(Oczywiście nie chodzi mi o wspomaganie instytucji charytatywnych tylko po to, żeby ukryć zły wizerunek jakiejś firmy działającej na pograniczu prawa).

 Można pomagać ludziom inaczej, niż dając im pieniądze, ale prawdę mówiąc altruistów można policzyć na palcach jednej ręki. Brak pieniędzy powoduje frustracje, niepotrzebne kłótnie rodzinne, popycha do kradzieży. Powoduje także spadek jakości naszego życia. Jeśli mamy mało pieniędzy, to ich wydawanie ograniczamy tylko do zakupu najbardziej potrzebnych rzeczy.

 A co z rozrywką?

Co z dobrymi wakacjami?

Co z lepszym samochodem?

 Jeśli brakuje nam pieniędzy, nie wydajemy ich na zabawę, bo nam nie wystarcza. Nie kupujemy nowych ubrań, bo… Jeździmy starym samochodem, bo… Po prostu wydajemy tylko na to, co jest niezbędne do życia! A przecież każdy człowiek chce godnie żyć i mieć możliwość zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb, NIE TYLKO  tych podstawowych.

Zdarza się, że rodzice proszą lekarza, aby przepisał tańszy lek dla dziecka, bo na ten droższy na pewno zabraknie im pieniędzy.

 Czy musi tak być?

 Czy musimy dostosowywać swoje potrzeby do swoich finansów?

Może lepiej dostosować finanse do potrzeb?

Czy korzystałeś kiedyś z debetu na koncie lub z karty kredytowej?

 Jeśli nie, zapytaj znajomych, jak to działa. Zapytaj, jak to jest być cały czas „pod kreską”?

W jednym miesiącu wykorzystujemy maksymalnie limit kredytowy, w następnym wypłata wpływa na konto. Debet jest oczywiście niwelowany.

No, ale z czegoś trzeba żyć. Oczywiście możemy dalej korzystaz debetu, z tym że musimy pamiętać, że bank pobiera swoje prowizje i odsetki. W ten sposób stajemy się pracodawcami banku, ponieważ bez przerwy wkładamy pieniądze do jego „kieszeni”. Jestem starszym człowiekiem, ale co najmniej połowa otaczających mnie osób korzysta z debetu bądź karty kredytowej. Oczywiście czują się pewnie, bo mają gotówkę. A przecież to nie są ICH pieniądze!

Człowiek, aby dobrze przeżyć swoje życie, oprócz wszelkich duchowych dóbr, potrzebuje jeszcze wielu dóbr materialnych. Nie można ich jednak mieć, posiadając niewiele pieniędzy.Chęć posiadania czy zarobienia takich pieniędzy, które pozwolą nam zaspokajać nie tylko podstawowe potrzeby, jest jak najbardziej pozytywna. Przeprowadziłem ankietę z kilkuset osobami z różnych grup zawodowychi wiekowych. Poprosiłem o odpowiedź na pytanie: „Co uważasz za swój największy problem?”.

Ponad 90% osób odpowiadało: brak gotówki, niska pensja, zły szef, brak czasu,. Nie musisz daleko szukać. Porozmawiaj z kilkoma osobami ze swojego otoczenia, zapytaj o ich problemy. Prawdopodobnie ich odpowiedzi będą podobne. A może sam masz jakiś problem związany z brakiem pieniędzy?

Jeśli tak, to czytaj dalej. Jeśli nie – również czytaj dalej.

Myślę, że przekonałeś się, że chęć posiadania czy zarabiania dużych pieniędzy jest jak najbardziej normalna. Należy myśleć pozytywnie o pieniądzach.

,,Człowiek nie wykorzysta maksimum możliwości swojego ciała bez

dobrego pożywienia, wygodnego ubrania, ciepłego schronienia

i wolności od nadmiaru wysiłku. Odpoczynek i rekreacja są również

bardzo potrzebne w jego życiu fizycznym. Nie da się doświadczyć

pełni życia umysłowego bez książek i czasu na ich studiowanie,

bez możliwości podróżowania i obserwacji ani bez towarzystwa

osób rozwiniętych intelektualnie. Aby zatem maksymalnie

rozwijać się umysłowo, musimy mieć intelektualne rozrywki i otaczać

się pięknymi przedmiotami, jakie jesteśmy w stanie wykorzystać

i docenić. Chcąc żyć pełnią ducha, człowiek musi kochać; BIEDA

natomiast odmawia miłości wyrazu,,

W. Wattles

Ja również uważam, że każdy powinien dążyć do tego, aby żyć dostatnio i mieć czas na wszelkie rozrywki. Oczywiście promuję wyłącznie uczciwe sposoby zarabiania pieniędzy! Więc oto co mogę Tobie zaproponować.

Twoje zadanie jest proste:

Banery które widzisz poniżej ,właśnie służą do zarabiania pieniędzy,  poświęcając  trochę czasu na małą pracę z komputerem bez używania telefonów i nie potrzebnych kosztów,

Wiem, co teraz myślisz, że to taka sama prawda jak ta, że świnie latają a jednak…..

Musisz to sprawdzić, sam to ocenisz i jestem przekonany że przyznasz mi rację.

Kliknij te linki, nic nie płacisz rejestracja jest za darmo i do przodu

Mnie postawisz za to piwo ok.? to żart !

Wiesz doskonale, że wolę mieć bogatych przyjaciół i znajomych, bo nie muszę stawiać im piwa!

 

 

 

                              AUDACES FORTUNA IVVAT

                                         ( śmiałym szczęście sprzyja )

 

Pozdrawiam Barnaba