Ładuję...

Olej rzepakowo-lniany Golden Drop

Firma Vitipol w trosce o Wasze zdrowie i zdrowie waszych najbliższych znalazła wyjątkowy produkt który pozwoli Wam zadbać i poprawić zdrowie, jest to Olej rzepakowo-lniany Golden Drop.

Olej Golden Drop produkowany i rozlewany w Szwecji.

O jego właściwościach i zaletach zamieściliśmy sporo informacji w artykule poniżej.

Ponieważ firma Vitipol zajmuję się promocją zdrowia i propaguje zdrowy styl życia Vitipol gwarantuje z pełną odpowiedzialnością, że produkt jest pierwszej jakości, posiada odpowiednie Certyfikaty i jest godny polecenia.

http://www.goldendrop.pl/pub/files/Analiza_Instytut.pdf

Zoptymalizowany pod względem zdrowotnym skład oleju sprawia, iż jest on znakomity pod względem dietetyki. W świetle najnowszych badań uważa się, że odpowiednia proporcja kwasów omega -3 i omega 6 przyczyni się do poprawnego funkcjonowania naszych organizmów oraz będzie wartościowa w profilaktyce nowotworów.

Olej Golden Drop to produkt plasujący się w sektorze Premium. Nazywany jest ,, płynnym złotem,, ze względu na bogactwo składników odżywczych oraz niepowtarzalną złotą barwę. Dodatkowo jego aromat oraz smak przypominający najprawdziwsze masło sprawia, że nie ma on sobie równych. Olej Golden Drop oferowany jest wyłącznie w systemie sprzedaży bezpośredniej u oficjalnych konsultantów marki.

 Butelka 0,25l Golden Drop. Cena detaliczna 22,00 zł brutto. Najmniejsza z dostępnych butelek oleju Golden Drop jest w sam raz dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z marką Golden Drop. Mała pojemność daje Ci możliwość sprawdzenia produktu.

 Butelka 0,75l Golden Drop. Cena detaliczna 70,00 zł brutto. Olej Golden Drop to wyjątkowy produkt, dlatego też zasługuje na wyjątkowe opakowanie. Szklana butelka 0,75l oraz wykonany z największą starannością ekskluzywny karton sprawi, iż produkt będzie się doskonale prezentował na półce w twojej kuchni oraz świetnie nadaje się na prezent dla najbliższych.

 Zamówienia na olej Golden Drop proszę składać za pomocą poczty internetowej

abcfohow54@gmail.com oraz barnaba.54@wp.pl lub telefonicznie tel. komórkowy 887898987.

OLEJ RZEPAKOWO-LNIANY O NIEPOWTARZALNYM AROMACIE MASŁA.

Głównym składnikiem oleju Golden Drop jest olej rzepakowy, który został wzbogacony dodatkiem oleju lnianego. Nasiona są starannie tłoczone podczas długotrwałego procesu tak, by dostarczyć Państwu niepowtarzalny oraz wyjątkowy produkt, który powstał z odmiany rzepaku podwójnie ulepszonej tzw. „00” Przy hodowaniu tych odmian nie korzystano z obcego DNA, więc nie ma tutaj mowy o genetycznej modyfikacji (GMO). Olej Golden Drop jest idealnym substytutem masła, zachowując jego doskonały aromat oraz smak, będąc przy tym zdrowszym i oszczędniejszym w zużyciu (ograniczamy do 50% ilość szkodliwych tłuszczy). Nasz produkt to wysokiej jakości olej nadający się do smażenia, pieczenia w wysokich temperaturach (temp. dymienia 220°C ), sporządzania sosów, wypieku ciast, wyrobu lodów oraz jako wspaniały dodatek do jarzyn. Dzięki wysokiej zawartości kwasu linolowego oraz linolenowego olej Golden Drop sprawdza się idealnie przy przyrządzaniu dań kuchni zimnej, czyli np. jako olej sałatkowy. Oprócz niewątpliwych walorów smakowych, warte podkreślenia są przede wszystkim walory zdrowotne tego „maślanego oleju”. Ten niezwykły olej nie zawiera alergenów, uzyskał pieczęć ECARF (European Centre for Allergy Research Foundation) i może być polecany jako produkt doskonały dla alergików. Ponadto olej Golden Drop nie zawiera:

• Konserwantów

• Cholesterolu

• Glutenu

• Składników mleka

Olej Golden Drop z łatwością ocieka z produktów, które zostały usmażone, czyniąc je tym samym mniej tłustymi. Dzięki swoim właściwościom pomaga zabezpieczyć zawartą w pożywieniu witaminę C oraz witaminy z grupy B przed szkodliwym działaniem światła i powietrza. Przyswojenie oraz wchłonięcie przez nasz organizm witami A, K, D oraz Beta- Karotenu wymaga towarzystwa tłuszczów. Stosując olej Golden Drop, usprawniamy wchłanianie witamin przez nasz organizm.

Aspekt zdrowotny, czyli dlaczego warto używać oleju Golden Drop

Najnowocześniejszy sposób produkcji oleju Golden Drop pozwolił wyeliminować z nasion rzepaku niepożądany kwas erukowy. Skład kwasów tłuszczowych został tak zmieniony, by sprostać najwyższym wymaganiom żywieniowym.

Olej Golden Drop zawiera w swoim składzie unikalne kwasy, które w organizmie ludzkim odpowiadają za obniżenie szkodliwej frakcji cholesterolu we krwi (LDL) i podwyższenie obecności cennej formy tj. cholesterolu (HDL).

Olej Golden Drop zawiera kwasy linolowe i linolenowe, stanowiące prekursory witaminy F, która chroni nasze organizmy przed udarami, zawałami, przyśpiesza spalanie tłuszczów oraz gojenie ran, a także zwiększa płodność i przyczynia się do obniżenia masy ciała. Bardzo często wykorzystywana jest w leczeniu zapalenia żył, chorobach infekcyjnych żołądka, jelit , gardła, uszu oraz oczu. Coraz częściej uważa się, że olej rzepakowy jest najzdrowszy spośród wszystkich olei roślinnych, zdrowszy nawet od oliwy z oliwek. Nasycone kwasy tłuszczowe są niezdrowe a nasz produkt ma ich najmniej.

Olej Golden Drop w 93% składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz jedynie z 7 % nasyconych kwasów tłuszczowych, których oliwa z oliwek oraz olej słonecznikowy posiadają dwukrotnie więcej. Jest to kolejny, bardzo ważny powód, by wybrać olej Golden Drop. Według dotychczasowych danych ryzyko chorób niedokrwiennych serca oraz wysokiego ciśnienia krwi może zostać obniżone przez taką właśnie modyfikację kwasów tłuszczowych.

Już w 100 gramach oleju Golden Drop realizujemy ok. 300 % zalecanej dawki dobowej na witaminę E ( witaminę młodości) , która jest doskonałym obrońcą przed starością, a której w codziennej diecie mamy za mało. Jest ona niezwykle ważna, ponieważ zapobiega formowaniu się niebezpiecznych cząstek, tzw. wolnych rodników.

Witamina E odpowiedzialna jest za:

• spowolnienie procesów starzenia się komórek krwi oraz mózgu (choroba Parkinsona i Alzheimera),

• poprawienie oddychania komórek naszego organizmu, przez co umożliwia mięśniom lepszą pracę i większą wydolność rozkurczanie naczyń krwionośnych i zmniejszanie krzepliwości krwi, co zmniejsza znacznie zdolność osadzania się cholesterolu na ściankach tętnic oraz ryzyko zakrzepów i zawałów,

• łagodzenie objawów zwyrodnienia stawów, reumatyzmu, stanów zapalnych stawów na tle autoimmunologicznym,

• poprawę płodności oraz potencji seksualnej,

• powstrzymywanie rozwoju nowotworów poprzez hamowanie działania związków rakotwórczych.

Wpływ kwasów omega-3 i omega-6:

Kluczowym aspektem oleju Golden Drop jest wysoka zawartość nienasyconych kwasów omega-3 i omega-6 oraz odpowiednia pomiędzy nimi proporcja. Ich zadaniem jest regulacja wielu procesów zachodzących w organizmie o przeciwnych właściwościach.

Kwasy omega-3 i omega-6 zasługują na szczególne zainteresowanie, gdyż organizm ludzki nie jest w stanie samodzielnie ich wytworzyć. Dostarczane są one do organizmu wyłącznie poprzez spożywaną żywność. Dlatego tak ważne dla naszego zdrowia jest to, aby zachować właściwą równowagę pomiędzy kwasami.

Zbyt duża ilość kwasów omega-6 w stosunku do omega-3 może prowadzić do gromadzenia komórek tłuszczowych, krzepnięcia krwi czy rozwoju stanów zapalnych. Należy zwrócić uwagę na to, by dostarczać organizmowi poza omega-6 również odpowiednią ilość kwasów omega-3, które działają zupełnie odwrotnie tzn. zapobiegają zapaleniom oraz ograniczają odkładanie tłuszczu w organizmie.

Dla porównania, oliwa z oliwek posiada ok. dziesięciokrotnie mniej kwasu omega-3 niż olej Golden Drop.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat równowaga pomiędzy tymi kwasami została drastycznie zachwiana. Ilość spożywanych kwasów omega-6 wielokrotnie przewyższa omega-3.

Z międzynarodowych badań wynika, iż stosunek kwasów omega-6 do omega- 3 u współczesnego człowieka wynosi aż 30:1. Wynik idealny to 1:1.

Olej Golden Drop, którego proporcje wynoszą 1,25:1, jest świetnym pomysłem na zaopatrzenie naszego organizmu w kwasy omega-3, których tak bardzo nam brakuje (jedna łyżka stołowa Oleju Golden Drop zaspokaja dzienną dawkę na kwasy tłuszczowe omega-3, wg kryteriów ustalonych przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne).

Objawy, które towarzyszą deficytowi omega-3 w organizmie to:

• sucha skóra i włosy,

• częste infekcje ucha środkowego,

• problemy z drogami oddechowymi (astma, zapalenie oskrzeli),

• częste oddawanie moczu,

• pragnienie,

• nadwaga,

• zespół suchego oka,

• obniżenie odporności,

• wolne gojenie się ran,

• pękanie skóry na piętach,

• "brzydkie" paznokcie,

• chroniczne zapalenie gardła,

• kurcze nóg w czasie chodzenia,

• apetyt na tłuszcze,

• o wiele szybsze starzenie się,

• choroby układu krążenia (zawał, wylew).

Jak działają kwasy omega-3?

Po pierwsze, posiadają zdolność wiązania i rozpuszczania kwasów nasyconych, dzięki czemu usprawniają oczyszczanie organizmu ze złogów.

Po drugie, kwasy omega-3 wbudowane w komórki organizmu w swoim działaniu przypominają warstwy teflonu, w których cząsteczki różnych substancji swobodnie prześlizgują się, nie przyklejając się niepotrzebnie do komórek. To w znacznym stopniu usprawnia przemianę materii.

Kwasy omega-3 są bardzo ważne w diecie osób najmłodszych, dorosłych oraz starszych. Każdy ludzki organizm potrzebuje ich do sprawnego oraz zdrowego funkcjonowania.

Odpowiedzialne są za:

• hamowanie agregacji (zlepianie się płytek krwi) i adhezji (przyleganie płytek krwi do ściany naczynia);

• pozytywne oddziaływanie na wątrobę (odtłuszczanie jej);

• wspomaganie procesów trawiennych (stymuluje lepszą przemianę materii);

• skuteczne przeciwdziałanie miażdżycy, zawałów serca i chorobie nadciśnieniowej (choroby te są przyczyną około połowy zgonów w Polsce);

• redukcję tkanki tłuszczowej oraz hamowanie powstawania nowej;

• zapobieganie i wspomaganie leczenia nadpobudliwości dziecięcej (zespół ADHD);

• łagodzenie objawów menopauzy;

• wspomaganie przy leczeniu depresji, schorzeń mózgu oraz układu nerwowego. Światowa Organizacja Zdrowia potwierdziła w swoich badaniach, iż stosując produkty bogate w kwasy omega-3 możemy zmniejszyć ryzyko powstania cukrzycy typu II.

Składniki zawarte w oferowanym przez nas oleju zwiększają również wrażliwość mięśni na insulinę.

Zdrowe tłuszcze dla dzieci

 Lekarze są zgodni , iż olej rzepakowy ze względu na swoje składniki, jest niezbędnym składnikiem w diecie, która wspomaga prawidłowy rozwój dziecka. Niestety okazuje się, że ponad 1/3 dzieci w Polsce otrzymuje za mało tłuszczów. Wśród wielu ludzi istnieje przekonanie, że są one bardzo niezdrowe. Nic bardziej mylnego! Dzięki nim organizmy maluchów są w stanie przyswoić niezbędne witaminy takie jak A, D, E i K, które są rozpuszczalne tylko w tłuszczach. Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe wspomagają rozwój mózgu oraz wpływają na wiele procesów zachodzących w organizmie. Według naukowców kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6 są najlepiej przyswajane przez niemowlęta już od 5 miesiąca życia!

O tym jak dbać o zdrowie najmłodszych i jak wzbogacić dietę naszych dzieci o odpowiednie tłuszcze rozmawiali prof. Krzysztof Krygier z Wydziału Nauk o Żywności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz dr Dariusz Rokicki – pediatra z Kliniki Chorób Metabolicznych w Warszawie, którzy byli gośćmi programu TVP „Pytanie na Śniadanie”.

Zapraszamy do obejrzenia programu:


http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/wideo/dzieci-moga-byc-zdrowsze-dzieki-tluszczom/8236602


Kobiety w ciąży a kwasy omega-3.

Ciąża i poród są bardzo wyczerpujące dla organizmu. Spadek poziomu kwasów Omega 3 w związku z przekazywaniem ich do płodu, a potem- karmiąc piersią- wraz z mlekiem dziecku, może być przyczyna depresji poporodowej. Każda świeżo upieczona mama musi pamiętać o odpowiedniej diecie bogatej w DHA. Dzięki niemu wzmocni swój organizm i zapewni odpowiedni poziom hormonów odpowiedzialnych za dobry nastrój.

Dla kobiety w ciąży bardzo ważne jest dostarczanie organizmowi odpowiednich ilości kwasów Omega 3, gdyż zapotrzebowanie na nie w związku z rozwijającym się płodem jest znacznie podwyższone. Naukowcy radzą przyszłym mamą spożywanie produktów bogatych w EPA i DHA, ponieważ mają one szczególne znaczenie dla rozwoju mózgu i wzroku. Wpływa na kształt układu nerwowego i zdolności umysłowe. Niedobory nienasyconych kwasów tłuszczowych są przyczyna zaburzeń rozwoju płodu, głównie jego mózgu oraz przyczyniają się do przedwczesnych porodów.

 Lekarze są zgodni , iż olej rzepakowy jest niezbędnym składnikiem w diecie, która wspomaga prawidłowy przebieg ciąży. Zapotrzebowanie na kwasy omega-3 gwałtownie wzrasta w związku z rozwijającym się płodem. Odpowiednie proporcje pomiędzy omawianymi kwasami zabezpieczają kobiety przed przedwczesnym porodem. Mają także ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie oraz rozwój mózgu, który trwa od trzeciego trymestru ciąży do 18 miesiąca po urodzeniu.

Wielu lekarzy zaleca przyjmowanie w czasie ciąży oleju lnianego w związku ze zwiększonym w tym okresie zapotrzebowaniem na kwasy Omega-3 w tym okresie. Bogata w kwasy Omega-3 (zawarte również w oleju lnianym) dieta w czasie ciąży zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu.

Niektórzy naukowcy twierdzą, że występowanie u dzieci ADHD związane jest z niedoborem kwasów Omega-3 w okresie prenatalnym dziecka. Dodatkowo stwierdzono, że dzieci kobiet, które stosują dietę bogatą w kwasy Omega 3 w czasie ciąży wykazują aż o 19 % wyższy poziom inteligencji w stosunku do ich rówieśników. Poza tym kwasy Omega-3 korzystnie wpływają na rozwój mózgu, centralnego układu nerwowego, ostrości wzroku, serca oraz funkcji psychomotorycznych.

Prawdopodobnie depresje poporodowe są wynikiem spadku Omega-3 w organizmie matki na skutek zwiększonego zapotrzebowania na nie przez płód. Naukowcy ze szwedzkiego uniwersytetu w Linkopning dowiedli, że codzienne spożywanie przez kobiety ciężarne odpowiedniej dawki Omega-3 chroni ich dzieci przed szeregiem alergii a nawet astmą. Dodatkowo składniki oleju lnianego wpływają korzystnie na układ immunologiczny, wzmacniając go i zmniejszając ryzyko występowania reakcji alergicznych.

Bogaty w Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT) oraz lignany (fitoestrogeny) olej lniany reguluje proporcje hormonów w organizmie wpływając jednocześnie na cykl miesiączkowy. Wspomaga również czynności macicy oraz łagodzi objawy menopauzy (zwłaszcza uderzenia gorąca). Niektóre badania dowodzą, że spożywanie oleju lnianego korzystnie wpływa na objawy PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego), takie jak: bolesność piersi, zatrzymywanie wody w organizmie, zmiany nastroju. Badania pokazują, iż im wyższe jest stężenie kwasów omega-3, tym ciężar urodzonych dzieci jest większy.

Olej Golden Drop jako obrońca przed starością.

Obecne w oleju Golden Drop polifenole posiadają silne właściwości przeciw utleniające. Mogą one oddziaływać na wiele różnych sposobów. Zachodzą w bezpośrednią reakcję z wolnymi rodnikami albo je całkowicie neutralizują. Ponadto mogą one wzmagać działanie innych antyoksydantów. Wszystkie te cechy pomagają jednocześnie opóźniać procesy starzenia.

Zawarty w oleju Golden Drop beta-karoten wpływa na koloryt skóry, a jako prekursor witaminy A, przyspiesza odnowę tkanek i pozwala utrzymać prawidłowy stan skóry.

Witamin E nazywana potocznie „witaminą młodości” odpowiedzialna jest bezpośrednio za tworzenie kolagenu, który utrzymuje odpowiednią wilgotność skóry i elastyny, nadającej skórze odpowiednią sprężystość i elastyczność. Ponadto wpływa na neutralizację wolnych rodników, które przyśpieszają procesy starzenia. Równie ważne dla urody są niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT, w dużej ilości obecne w oleju Golden Drop. Kwasy te pomagają normalizować międzykomórkowe warstwy lipidowe, jak również poprawiają funkcjonowanie bariery ochronnej naskórka, przeciwdziałając tym samym utracie wody.

Olej Golden Drop dla sportowców.

Aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych elementów zdrowego stylu życia. Jej brak bądź niewystarczająca ilość może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Brak ruchu negatywnie wpływa szczególnie na rozwój młodego organizmu. Niedobór wysiłku fizycznego powoduje nadwagę, słabą przemianę materii, niewydolności układu sercowo-naczyniowego itd.

U młodych ludzi siedzący tryb życia często bywa przyczyną wad postawy. Każdy, kto uprawia sport, regularnie chodzi na siłownię czy basen, cieszy się lepszym zdrowiem i dzięki temu dłużej żyje. Ruch jako biologiczna potrzeba ludzi jest nie tylko podstawą zdrowia fizycznego, ale również psychicznego. Pod wpływem wysiłku fizycznego zachodzi szereg zmian w naszym organizmie. Wzrasta czynność układu oddechowego i krążenia, następują zmiany w napięciu układu nerwowego. W układzie mięśniowym wysiłek fizyczny zwiększa i przyspiesza wiele procesów biochemicznych, wywołując reakcję łańcuchową, wytrącającą organizm z równowagi.

W odpowiedzi na zmiany wywołane aktywnością fizyczną, organizm uaktywnia proces przystosowawczy, czyli usprawnia koordynację mięśniowo-ruchową oraz zmienia budowę mięśni. Jak wiadomo na wszystkie te reakcje i procesy organizm potrzebuje dużo energii. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka odgrywają tłuszcze. Są one doskonałym źródłem energii. To w nich rozpuszczają się witaminy A, D, E i K, które następnie organizm z łatwością może przyswoić. Najistotniejsze to kwasy Omega 3 i Omega 6. Są niezbędne do produkcji hemoglobiny oraz ułatwiają transport tlenu do komórek, przez co zwiększają wydajność i wytrzymałość organizmu. Biorą udział w metabolizmie białek i minerałów. Chronią DNA przed uszkodzeniem. Są potrzebne do funkcjonowania układu sercowego, odpornościowego i do sprawności stawów. Kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6 przekształcane są w organizmie w eikozanoidy, pełniące funkcję obwodowych przekaźników modulujących czynność hormonów i neuromediatorów.

Badacze z Instytutu Nutraceutyki i Żywności Funkcjonalnej przy Uniwersytecie Laval w Quebec dowiedli, że kwasy Omega 3 wpływają na wzrost masy mięśniowej. Przyspieszają również proces regeneracji sił po treningu, ponieważ krew jest w stanie przenosić więcej życiodajnego tlenu do komórek mięśniowych oraz ułatwiają transport składników odżywczych w krwiobiegu, pomagając dostarczyć te najpotrzebniejsze do mięśni. Systematyczne spożywanie produktów bogatych w kwasy Omega 3 podwyższa wchłanianie wapnia w jelitach. Stymulują także komórki odpowiedzialne za budowę kości, hamując działanie komórek niszczących układ kostny.

Odchudzanie a olej lniany.

Olej lniany to tłuszcz, który spala tłuszcz. Przyspieszając metabolizm oraz stymulując produkcję niezbędnej do rozkładania tłuszczów żółci, zwiększa aktywność karnityny, dzięki czemu potęguje spalanie tłuszczu. A pochodzący z oleju lnianego nierozpuszczalny błonnik przyspiesza usuwanie resztek pokarmów z jelit, poprzez wchłanianie wody w przewodzie pokarmowym.

Badania potwierdzają, że u osób, które dołączyły do swojej diety Omega-3 (chociażby w postaci oleju lnianego) zanotowano o ok. 25% większy spadek wagi niż u osób, które ich nie spożywały przy tym samym ilościowym spożyciu kalorii. Dodatkowo, wprowadzenie do diety oleju lnianego przyspiesza wypróżnianie i reguluje układ trawienny.

Niektóre badania dowodzą, że kwasy Omega-3 wpływają na wzrost masy mięśniowej i przyspieszają proces regeneracji sił po treningu, ułatwiając transport składników odżywczych w krwiobiegu, pomagają dostarczyć potrzebne składniki do mięśni. Natomiast ograniczenie w trakcie odchudzania spożycia tłuszczów bogatych w kwasy Omega-3 wpływa niekorzystnie na pracę mózgu, zdolności uczenia się a nawet redukcję tkanki mięśniowej. Poza tym na drastyczne ograniczenie tłuszczów organizm może reagować zachwianiem równowagi emocjonalnej.

Otłuszczenie wątroby a olej lniany.

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Barcelonie, opublikowane przez "The FASEB Journal" dowodzą, że dieta bogata w kwasy Omega-3 zawarte także w oleju lnianym, wspomaga leczenie otłuszczenia wątroby oraz zmniejsza odporność insulinową.

Rozwój mózgu, pamięć a olej lniany.

  Kwasy Omega-3 zawarte także w oleju lnianym są niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu i pamięci dziecka. Ich brak jest jedną z przyczyn tworzenia się dłużej połączeń nerwowych w mózgu (synapsy), które dodatkowo mogą funkcjonować nieprawidłowo. Stąd też u wielu dzieci pojawiają się problemy z nauką, pamięcią i zachowaniem.

Problemy skórne a olej lniany.

Sucha skóra, egzemy, łuszczyca, łupież, łuszcząca się skóra, łamliwe paznokcie, pękająca i zgrubiała skóra na piętach, palcach i łokciach mogą być przyczyną braku w diecie kwasów Omega-3, w które jest bogaty olej lniany. Dodatkowo NNKT zawarte w oleju lnianym przeciwdziałają skutkom nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie UV a lignany w nim zawarte przeciwdziałają łysieniu u mężczyzn, hamując aktywność enzymu uczestniczącego w przekształcaniu testosteronu do dihydrotestosteronu.

Depresje a olej lniany.

Kwasy Omega-3 są budulcem tkanki mózgowej, dlatego ich brak w diecie często powoduje przygnębienie, brak energii a nawet depresję. Istnieją liczne wyniki badań potwierdzające skuteczność leczenia depresji poprzez zwiększenie w organizmie ilości kwasów Omega-3 w stosunku do kwasów Omega-6.

Sen a olej lniany.

Niskie stężenie kwasów Omega-3 we krwi może być przyczyną zaburzeń snu a nawet bezsenności.

Choroby serca a olej lniany.

Doktor medycyny Christine M. Albert z Harvard University Medical School w Bostonie, stwierdziła, że niektóre rodzaje kwasów tłuszczowych mogą obniżać u ludzi ryzyko śmierci spowodowanej chorobami serca, związanymi z zaburzeniami rytmu serca, czyli arytmią. Przeprowadzono badania kliniczne, w których losowo wybrane osoby stosowały dietę bogatą w kwas alfa-linolenowy Omega-3 (ALA). Do badania włączono 76763 kobiet. Ze wszystkich obserwowanych przez 16 lat kobiet: 169 zmarło na skutek nagłej śmierci sercowej, u 564 przyczyną śmierci była choroba wieńcowa, a 1325 z nich nie wykazywały ryzyka zgonu spowodowanego zawałem serca. Naukowcy podzielili kobiety na grupy, w zależności od spożywanej dawki ALA: od 0,7 gram na dzień do najwyższej dawki 1,5 grama na dzień. Okazało się, że kobiety w najwyższej grupie spożycia wykazywały o 46% mniejsze ryzyko zgonu z powodu nagłej śmierci sercowej w porównaniu z kobietami z najniższej grupy.

Choroby sercowo naczyniowe a olej lniany.

Badania wykazały, że dieta bogata w Omega-3 nie tylko powoduje obniżenie złego cholesterolu, ale także zmniejszenie markerów zapalenia naczyń krwionośnych u mężczyzn i kobiet. Badanie zostało przeprowadzone na bardzo typowej grupie Amerykanów, u których występowało ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Kierowała nim wybitna profesor żywienia dr Penny Kris-Etherton. Badania opublikowane zostały na łamach "Journal of Nutrition". W badaniu wzięło udział 20 mężczyzn i 3 kobiety, w wielu ok 50 lat, z nadwagą oraz umiarkowanie podwyższonym stężeniu cholesterolu i (złego) cholesterolu LDL. Byli to reprezentanci osób narażonych na choroby układu krążenia. W każdej z tych diet 35% całkowitej liczby kalorii pochodziło z tłuszczów. Pierwsza dieta była zbliżona do przeciętnej diety amerykańskiej (AAD). Druga, bogata w kwasy linolowe (LA), z tym, że ok. 12,6% kalorii pochodziło z kwasów linolowych i 3,6% z kwasów alfa-linolenowych. Trzecia dieta, alfa-linolenowa (ALA) z wysoką zawartością kwasu alfa-linolenowego. W porównaniu średnich wyników typowej diety amerykańskiej oraz diet LA i ALA, w obu dietach LA i ALA obniżyło się o 11% stężenie całkowitego cholesterolu, cholesterolu LDL o ok 12% a trójglicerydów o 18%. W obu przypadkach diet LA i ALA odnotowano spadek CRP ( białka C-reaktywnego), służącego do oceny ryzyka sercowo-naczyniowego z tym, że w przypadku diety ALA spadek ten był dużo większy.

Osteoporoza, choroby reumatyczne a olej lniany.

Lignany zawarte w oleju lnianym, czyli roślinne hormony (tzw. fitohormony) wspomagają komórki, które są niezbędne do tworzenia kości i zapobiegają osteoporozie, powodując zwiększenie gęstości kości. Dodatkowo kwasy Omega-3 ułatwiają wchłanianie wapnia, co czyni je niezastąpionymi w leczeniu osteoporozy a także łagodzą bóle związane z chorobami reumatycznymi.

Alzheimer, demencja starcz a olej lniany.

Istnieją badania, które dowodzą, że osoby, których dieta bogata jest w kwasy Omega-3 zawarte w oleju lnianym w starszym wieku są bystrzejsze, dużo rzadziej zapadają na demencję starczą i Alzheimera. Starzenie się organizmu jest nie tyle skutkiem upływającego czasu, ale także wynikiem szybkiego procesu niszczenia przez wolne rodniki tkanek i narządów. Dieta bogata w przeciwutleniacze (m.in. Omega-3 oraz witaminę E znajdujące się w oleju lnianym) pomaga ograniczyć niekorzystne działanie wolnych rodników.

Prostata a olej lniany.

Badania przedstawione przez Clinical Cancer Research, czasopismo American Association for Clinical Cancer Research potwierdzają, iż dieta bogata w kwasy Omega-3 może zmniejszać ryzyko zachorowania na raka prostaty. Naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii przez jakiś czas obserwowali nawyki żywieniowe używając kwestionariusza częstotliwości żywienia grupę mężczyzn, z których 466 stanowili mężczyźni z agresywną odmianą raka prostaty oraz 478 mężczyźni zdrowi. Przed rozpoczęciem obserwacji mężczyźni zostali dodatkowo przebadani, pod względem występowania u nich wariantu genu COX-2, którego niektóre odmiany zwiększają ryzyko wystąpienia raka prostaty. Badania te wykazały, że u mężczyzn, którzy stosowali taką dietę minimum raz w tygodniu, ryzyko było aż o 57% mniejsze, a u tych, którzy spożywali pokarmy bogate w kwasy Omega-3 od 1-3 razy w miesiącu zaobserwowano zmniejszenie o 36% ryzyka zachorowania na raka prostaty. Natomiast grupa mężczyzn spożywająca niewiele Omega-3 EPA / DHA i posiadają wariant genu COX-2 wykazywała pięciokrotnie większe ryzyko rozwoju raka prostaty.

Migreny a olej lniany.

Kwasy Omega-3 zawarte w oleju lnianym zapobiegają migrenowym bólom głowy.

Wzrok a olej lniany.

Składnik siatkówki oka należący jednocześnie do grupy kwasów Omega-3 jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Zabezpiecza on fotoreceptory siatkówki, które są najbardziej wrażliwymi jej miejscami. Niedobór Omega-3 w diecie matki może powodować u wcześniaków retinopatię a nawet całkowitą utratę wzroku. Niedobór Omega-3 u dzieci powoduje, że stają się one podatniejsze na wady wzroku a u osób w starszym wieku może być przyczyną tzw. "suchego oka" czy zwyrodnienia plamki żółtej - najczęstszej przyczyny utraty wzroku u dorosłych.

Dlatego dieta bogata w Omega-3, lignany czy wiataminę E, które zawarte są m.in. w oleju rzepakowo-lnianym Golden Drop jest podstawą do ograniczenia niekorzystnego działania dobrej kondycji zarówno umysłowej, jaki i fizycznej. 

Barnaba

Przepisy kulinarne z Golden Drop:

Sałatka Caprese

Doskonała w swej prostocie sałatka wywodząca się z Włoch, która wyjątkowo podawana jest jako przystawka, a nie dodatek do dania głównego.

Czas przygotowania: 10 minut

Składniki:

olej Golden Drop- 4 łyżki

opakowanie dobrej mozzarelli

dojrzałe pomidory- 3 szt.

świeża bazylia

Przyrządzanie:

Pomidory pokroić w plastry, podobnie mozarellę. Następnie ułożyć pomidory na talerzu, na wierzchu każdego z plastrów położyć mozzarellę. Całość udekorować listkiem bazylii, posypać zmielonym, czarnym pieprzem a na koniec polać olejem Golden Drop.

Niektóre wariacje na temat tej sałatki uwzględniają wymieszanie octu balsamicznego
z olejem w celu stworzenia sosu, którym następnie polewamy całość. Osobiście bardzo lubię olej zmieszać z czosnkiem, jednak jest to mój autorski pomysł, którego raczej we włoskiej restauracji nie znajdziemy.


Spaghetti Bolognese:

Klasyczne danie kuchni włoskiej, proste w przygotowaniu, bardzo smaczne i niezwykle popularne w Polsce.

Czas przygotowania: 45 minut

Składniki:

* opakowanie makaronu spaghetti

* 0,5 kg mięsa mielonego indyczego (w oryginalnym przepisie mięso wieprzowo-wołowe, jednak indyk jest chudszy i zdrowszy)

* Pomidory w puszce bez skórki (lub przecier pomidorowy)

* 1 cebula

 • 1 ząbek czosnku

 • olej Golden Drop

 • bazylia, oregano, rozmaryn

 • pieprz i sól

 • opcjonalnie białe, półwytrawne wino

 • tarty parmezan (ewentualnie inny ser żółty)

Przyrządzanie:

Siekamy cebulę w drobną kostkę i smażymy na patelni razem z mięsem i czosnkiem na oleju Golden Drop. Dodajemy sól i pieprz. Należy pamiętać o delikatnym rozgniataniu mięsa
w trakcie smażenia - aby nie tworzyły się grudki. Kiedy mięso się zarumieni, przekładamy całość do rondla i dusimy z ziołami. Nie należy przesadzić z ilością ziół - im prostszy smak, tym lepszy. Pomidory wraz z sosem z puszki rozdrabniamy w mikserze lub przy użyciu blendera. Wlewamy całość do rondla z mięsem i dusimy przez około 25 minut. Można podlewać winem lub odrobiną wody, aby sos nie zrobił się zbyt gęsty.

W międzyczasie gotujemy wodę na makaron. Kiedy zacznie wrzeć, dodajemy łyżeczkę soli, łyżkę oleju (zapobiegnie sklejeniu się makaronu) i wrzucamy spaghetti do środka. Jeśli makaron jest wyjątkowo długi, opieramy go w garnku o jeden z brzegów i czekamy aż samoistnie się ułoży. Gotowy makaron powinien być „al dente” - jędrny, lekko twardawy. Na opakowaniu makaronu znajduje się instrukcja odnośnie czasu gotowania - zazwyczaj około 10 minut.

Sposób podawania spaghetti bolognese często bywa kwestią sporną, więc przedstawimy dwie wersje. Pierwsza z nich (popularna w Polsce) zakłada ułożenie makaronu na talerzu,
a następnie polanie go sosem z wierzchu. My jednak lubimy najpierw wymieszać starannie makaron z sosem i dopiero wtedy całość wyłożyć na talerz. Tak przygotowane danie koniecznie posypujemy tartym parmezanem. Niektórzy lubią dodać odrobinę oregano dla dodatkowego zapachu, ale jest to opcjonalne. Można udekorować listkiem bazylii.

 

Krewetki z grilla

Danie niezwykle łatwe w przygotowaniu, smaczne, pożywne i bardzo efektowne. Inspirowane potrawą napotkaną na południu Chorwacji.

Krewetki są zaliczane do najpopularniejszych owoców morza ze względu na bardzo smaczne mięso. Są to morskie i słodkowodne skorupiaki występujące w wodach całego świata. W Polsce nie są bardzo popularne, jednak ze względu na wysoką zawartość białka oraz doskonały smak, polecamy je każdemu.

Czas przygotowania: 30 minut (+1 godzina marynowania)

Składniki:

 • 24 krewetki królewskie (koktajlowe są zbyt małe)
 • 3 ząbki czosnku
 • 1 Cytryna lub kieliszek białego wina
 • Olej Golden Drop
 • Opcjonalnie natka pietruszki lub zioła prowansalskie z tymiankiem
 • Patyczki do szaszłyków

Przyrządzenie:

Krewetki należy dokładnie umyć i osuszyć. W przypadku krewetek mrożonych - wystarczy zaparzyć je wrzątkiem po otwarciu opakowania - takie krewetki są już oczyszczone i nie wymagają wiecej prac przygotowawczych. Jeśli zakupione zostały krewetki z pancerzami - należy naciąć skorupkę od strony grzbietowej i usunąć żyłkę - przewód pokarmowy. Wiele przepisów skłania do usunięcia pancerza oraz głowy, jednak my pokazujemy sposób, w jaki podawane były na południu Chorwacji. Skorupki można zatem pozostawić - tak przygotowane danie na talerzu będzie się prezentować bardzo egzotycznie.

Krewetki układamy w misce. Cytrynę kroimy na pół i płaską stroną kładziemy na palcach lewej dłoni (w przypadku osób praworęcznych). Następnie wyciskamy ją na krewetki przez palce (drugą ręką) - w ten sposób zapobiegniemy dostaniu się pestek. Zamist cytryną, możemy skropić krewetki odrobiną białego wina.

Do szklanki z olejem Golden Drop wyciskamy czosnek i dokładnie mieszamy. Można dodać pokrojoną natkę pietruszki lub zioła prowansalskie z tymiankiem - w niedużej ilości! Tak przygotowaną marynatę należy wlać do miski z krewetkami i wymieszać. Pozostawić przynajmniej na godzinę aby krewetki nabrały aromatu.

W międzyczasie rozpalamy grilla, można również przygotować sałatkę - na przykład ziemniaczaną.

Zamarynowane krewetki nabijamy na patyczki do szaszłyków - najlepiej przebić każdą w dwóch miescach - w okolicach głowy oraz na środku tułowia. Układamy je na rożnie i opiekamy około 6 minut, co chwilę obracając. Kiedy krewetki nabiorą koloru i zaczną się rumienić, zdejmujemy je z grilla i układamy na talerzach usuwając patyczki do szaszłyków. Talerze można podgrzać, aby potrawa jak najdłużej była ciepła - wprawdzie smakosze krewetek szybko pozbędą się skorupek, ale osobom nie mającym doświadczenia może to zająć kilka minut, a lepiej jeść je na ciepło.

Krewetki można podawać z różnymi dodatkami - zależnie od upodobań. Doskonale smakują w towarzystwie słodkiego sosu chilli. My jednak proponujemy sos tatarski, lekko winną sałatkę ziemniaczaną oraz odrobinę gotowanej, zielonej fasolki szparagowej. Do picia najlepiej podać białe wino.

 

Naleśniki na słodko

Czas przygotowania: 20 minut

Składniki:

 • olej Golden Drop – 4 łyżki

 • 1 żółtko

 • 1 szklanka mleka

 • 1/4 szklanki wody mineralnej gazowanej

 • 250g mąki

 • szczypta soli

Przyrządzanie:

Wymieszać wszystkie składniki do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. Na rozgrzany olej Golden Drop wlewać wymieszane ciasto, rozprowadzając go równomiernie na całej patelni. Kiedy ciasto zacznie odstawać od brzegu patelni, za pomocą łopatki, odwracamy je na drugą stronę. Usmażone naleśniki odłożyć na talerz. Można je nadziewać różnymi farszami - możliwości jest bardzo dużo (konfitury owocowe, bita śmietana, krem czekoladowy lub czekoladowo-orzechowy, serek homogenizowany, budyń - każdy lubi co innego).

Sposób podania również jest zależny od upodobań - można rozprowadzić na wierzchu naleśnika konfiturę, zawinąć całość w rulon, a następnie jeszcze raz podsmażyć z obu stron na rozgrzanym oleju. My prezentujemy naleśnik, który po usmażeniu został złożony dwa razy, posypany cukrem pudrem i polany syropem czekoladowym. 

 

Kurczak z grzybami mun Proste w przygotowaniu danie o nucie orientalnej. Doskonale nadaje się na szybki i smaczny jednodaniowy obiad.

Czas przygotowania: 40 minut (+2 godziny marynowania)

Składniki:

 • Olej Golden Drop - 2/3 szklanki

 • Piersi z kurczaka

 • Opakowanie suszonych grzybów mun

 • Puszka lub słoik pędów bambusa

 • Mąka kukurydziana

 • Ryż jaśminowy

 • Sos sojowy

 • Korzeń imbiru - 2 cm

 • Czosnek

 • Kostka rosołowa lub szklanka bulionu

 • Wino białe półwytrawne lub wytrawne

 • 1 jajko

Przyrządzenie:

W pierwszej kolejności należy dokładnie umyć piersi z kurczaka i pokroić je w plastry lub niedużą kostkę. Następnym krokiem jest przygotowanie marynaty do mięsa. W tym celu wykorzystamy średniej wielkości miskę (taką, w której zmieści się kurczak). Do miski rozbijamy jajko, wlewamy sos sojowy (ok. 5 łyżek) oraz 4 łyżki oleju Golden Drop. Dodajemy rozdrobnioną kostkę rosołową lub odrobinę bulionu (około 3 łyżek). Całość dokładnie mieszamy. W tak przygotowanej marynacie umieszczamy pokrojone piersi z kurczaka i kilkukrotnie je obracamy, aby marynata pokryła całe mięso. Odstawiamy miskę na dwie godziny do lodówki. Mięso można również zamarynować na dzień przed przygotowaniem potrawy. Doradzamy, aby nie rezygnować z marynowania mięsa - pamiętajmy, że niemarynowane piersi z kurczaka mogą stać się suche w trakcie smażenia. Co więcej, bez marynaty potrawa będzie znacznie mniej aromatyczna.

Po zamarynowaniu mięsa możemy przystąpić do kolejnego etapu. Susoszne grzyby mun umieszczamy w niedużej misce i zalewamy je wodą. Odstawiamy na 20 minut. Jeśli kupione zostały w formie rozdrobnionej, będzie można dodać je bezpośrednio do potrawy. Jeśli natomiast opakowanie zawierało całe grzybki, należy wymoczyć je w wodzie przez minimum 20 minut, a następnie pokroić w wąskie paski pozbywając się twardszych elementów.

Ryż jaśminowy należy przepłukać i umieścić go w garnku wraz z wodą. Powinniśmy pamiętać o właściwych proporcjach - na każdą szklankę ryżu przypadają dwie szklanki wody. Jeśli korzystamy z ryżu w torebkach, ilość wody przestaje być tak istotna. Ryż gotujemy około 15 minut (czas przygotowania podany jest na opakowaniu), mieszając go kilkukrotnie.

Zazwyczaj, do przygotowywania dań kuchni chińskiej, korzysta się z dużej patelni o bardzo wysokich brzegach zwanej w języku kantońskim “wok” (tradycyjne wykonywane były z żeliwa, nowsze odmiany produkowane są ze stali węglowej). Posiadanie woka nie jest jednak konieczne do przygotowania potrawy. Możemy skorzystać ze zwykłej patelni o wysokich brzegach. Wlewamy na patelnię olej Golden Drop (około pół szklanki) i czekamy aż mocno się nagrzeje. Wrzucamy ząbki czosnku przekrojone na pół oraz dwa centymetry obranego korzenia imbiru. Ostrożnie obracamy kiedy składniki zaczną się rumienić i wyjmujemy je zanim się przypalą. Ten krok jest niezwykle ważny - jeśli dopuścimy do przypalenia się czosnku, możemy być pewni, że nasza potrawa nabierze nieprzyjemnej goryczy.

Po usunięciu z patelni czosnku i imbiru, umieszczamy na niej pokrojone piersi z kurczaka. Odwracamy mięso, kiedy zacznie się rumienić. W następnej kolejności dodajemy grzyby mun (wraz z wodą) oraz pędy bambusa. Całość podlewamy winem i bulionem. Po 15 minutach dolewamy wodę zmieszaną z kilkoma łyżeczkami mąki kukurydzianej oraz sosem sojowym. Dzięki temu sos stanie się gęstszy. Doprawiamy do smaku solą oraz pieprzem.

Istotną rolę (w przypadku wszystkich potraw) odgrywa forma podania na talerzu. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności “jedzą” oczy naszych gości lub członków rodziny. Proponujemy skorzystać z małej miseczki - posłuży nam za formę. Umieszamy ryż w naczynku, a następnie kładziemy je na każdym talerzu odwracając do góry dnem. Zdejmujemy miseczkę i na kopczyki powstałe z ryżu wykładamy naszą potrawę. Smacznego!

 

Komentarze

*****

21/04/2019, 13:10

"https://www.nettingchat.com/blogs/post/73963 http://playit4ward-sanantonio.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-amlodipino-2-5mg-env-o-r http://mcspartners.ning.com/profiles/blogs/repaglinida-donde-puedo-comprar-y-pagar-con-visa-panam http://millionairex3.ning.com/profiles/blogs/amoxicillin-y-clavulanate-500-125mg-como-comprar-urgente-colombia http://kutoos.unifiedly.com/blogs/post/215573 http://writeskills.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-zyban-bupropion-sin-receta http://stoopball.ning.com/profiles/blogs/sedural-como-comprar-env-o-urgente-argentina-comprar http://fotoathena.ning.com/profiles/blogs/order-alfuzosin-10-mg-can-i-buy-uroxatral-cheap http://cqa.aaua.edu.ng/index.php?qa=37677&qa_1=farmacia-comprar-duloxetin-duloxetine-receta-precio-honduras http://redtuvir.net/profiles/blogs/generisches-cipro-ciprofloxacin-sicher-kaufen-ciprofloxacin http://caisu1.ning.com/profiles/blogs/olmesartan-vrai-pas-cher-commander-sans-ordonnance-olmesartan-pas http://wu-world.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-zymycin-100-mg-sin-receta-ahora http://foodtube.net/profiles/blogs/repaglinida-2mg-donde-comprar-sin-receta-de-confianza-argentina http://cqa.aaua.edu.ng/index.php?qa=35201&qa_1=pramil-sildenafil-citrate-moins-ordonnance-achat-pramil-forum http://newmediavault.ning.com/profiles/blogs/o-acheter-vanacefan-cefpodoxime-en-ligne-achat-cefpodoxime-200mg http://www.myindiagate.com/community/blogs/post/379453 http://augasthya-plus.ning.com/profiles/blogs/vegwana-o-acheter-bon-prix-vente-de-sildenafil-citrate-en-ligne http://lorealprofessionnelbest.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-claritromicina-biaxin-online-brasil http://digitalguerillas.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-yelnac-minocycline-sin-receta-con "

*****

20/04/2019, 22:03

"http://europe-ecologie-aube.ning.com/profiles/blogs/c-mo-realizar-un-pedido-toprol-xl-metoprolol-env-o-r-pido-puerto
http://whazzup-u.com/profiles/blogs/nitrofurazona-20mg-onde-comprar-gen-rico-entrega-r-pida-via
http://laugarnecaravans.ning.com/profiles/blogs/donde-se-puede-comprar-generico-doxazosin-mesylate-4mg-en
http://luvisart.ning.com/profiles/blogs/acheter-du-imipramine-acheter-du-tofranil-25-pharmacie-en-ligne
http://weebattledotcom.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-clobetasol-15-mg-de
http://manchestercomixcollective.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-danocrine-danazol-200mg-al-mejor
http://europe-ecologie-aube.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-albendazole-400-mg-de-confianza
http://tnfdjs.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-salbutamol-2mg-sin-receta-env-o-r
http://korsika.ning.com/profiles/blogs/zidovudina-300mg-como-comprar-entrega-r-pida-ecuador-sitios-de
http://explicitty.com/blogs/2028/44504/se-puede-comprar-diserec-sildenafil-citrate-en-farmacia-online
http://foodtube.net/profiles/blogs/aricept-donepezil-donde-comprar-sin-receta-fiable-comprar
http://bigtombolo.ning.com/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-generico-sildenafilo-y-dapoxeti-2
http://neikasworld.ning.com/profiles/blogs/abilify-aripiprazole-donde-comprar-sin-receta-con-garantia-reino
http://movsam.ning.com/profiles/blogs/triamcinolona-comprar-en-una-farmacia-online-r-pido-puerto-rico
http://laugarnecaravans.ning.com/profiles/blogs/commander-du-vrai-orlistat-orlistat-sans-ordonnance-forum
http://www.facecool.com/profiles/blogs/como-comprar-o-gen-rico-do-metronidazol-flagyl-de-confianza
http://bigtombolo.ning.com/profiles/blogs/prazosina-5mg-donde-comprar-sin-receta-de-calidad-andorra-comprar
http://playit4ward-sanantonio.ning.com/profiles/blogs/onde-posso-comprar-gen-rico-trazodona-n-o-precisa-receita-m-dica
http://bygda.traktor.no/profiles/blogs/periactin-cyproheptadine-4-mg-vrai-achat-avec-mastercard-acheter
http://whozwholive.ning.com/profiles/blogs/kaufen-sie-avanafil-dapoxetin-ohne-rezept-und-bezahlen-sie-mit
https://whanswerz.com/3242/fluconazol-comprar-en-farmacia-online-segura
"

*****

20/04/2019, 20:38

"27 Best Unique gifts for women under $30 images | Unique gifts for women, Love gifts, Beverages
lump under armpit painful female "

*****

20/04/2019, 12:02

"http://luvisart.ning.com/profiles/blogs/site-serieux-achat-furosemide-lasix-en-canada-prix
http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-entranin-sildenafil-citrate-130mg-gen
http://vivafengshui.ning.com/profiles/blogs/sildamax-sildenafil-citrate-25mg-como-comprar-de-forma-segura
http://playit4ward-sanantonio.ning.com/profiles/blogs/azathioprine-50mg-como-comprar-online-us
http://sallieanncooks.ning.com/profiles/blogs/arcelenan-domperidone-comprar-sin-receta-de-calidad-paraguay
http://bygda.traktor.no/profiles/blogs/generische-ciclosporin-neoral-25mg-kaufen-schnell-lieferung
http://sfchsjournalism.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordenar-ofloxacine-en-l-nea-argentina-floxin-donde
http://recampus.ning.com/profiles/blogs/wo-kann-ich-trazodon-desyrel-sicher-kaufen
http://thehiphophub.ning.com/profiles/blogs/o-acheter-du-spironolactone-sur-le-net-pas-cher-sans-ordonnance
http://stoopball.ning.com/profiles/blogs/comprar-alpuric-100mg-gen-rico-r-pido-internet-no-brasil-alpuric
http://vivafengshui.ning.com/profiles/blogs/nifedipine-sans-ordonnance-commander-site-serieux-pour-commander
http://sfchsjournalism.ning.com/profiles/blogs/hysron-en-ligne-bon-marche-acheter-medroxyprogesterone-acetate
http://digitalguerillas.ning.com/profiles/blogs/d-lira-sildenafil-citrate-comprar-gen-rico-r-pido-internet
http://crossroadshob.ning.com/profiles/blogs/ich-kann-generische-loratadin-10mg-kaufen-und-mit-mastercard
http://newyorkundergroundradio.ning.com/profiles/blogs/como-fa-o-pra-comprar-urispas-gen-rico-n-o-precisa-receita-m-dica
http://facebookhitlist.com/profiles/blogs/vogira-130mg-order-online-buying-vogira-online-com
http://neolatino.ning.com/profiles/blogs/edegra-donde-comprar-de-calidad-comprar-sildenafil-citrate-130-mg
http://ultimatefandomsite.com/oxwall/blogs/post/9231
http://fotoathena.ning.com/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-generico-metilcobalamina-sin
http://recampus.ning.com/profiles/blogs/alfacalcidol-0-001-mg-como-puedo-comprar-urgente-andorra
http://higgs-tours.ning.com/profiles/blogs/meilleur-site-pour-commander-du-terazosin-hydrochloride-terazosin
http://isladepascua.ning.com/profiles/blogs/donde-a-la-orden-dutasterida-0-5mg-sin-receta-urgente-m-xico
http://whozwholive.ning.com/profiles/blogs/amoxicilina-250mg-comprar-en-farmacia-online-r-pido-rep-blica-de
http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/para-comprar-generico-tiotropio-0-018mg-sin-receta-urgente-espa-a
http://europe-ecologie-aube.ning.com/profiles/blogs/acheter-du-clonidine-bon-prix-catapres-prix-pas-cher
http://summerschooldns.ning.com/profiles/blogs/desloratadina-puedo-comprar-por-internet-bolivia
http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/wie-kann-man-famvir-250mg-ohne-rezept-mit-bitcoin-kaufen
http://bygda.traktor.no/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-xpandyl-tadalafil-env-o-r-pido
http://digitalguerillas.ning.com/profiles/blogs/viagra-25mg-como-comprar-env-o-urgente-costa-rica
http://bygda.traktor.no/profiles/blogs/decadron-0-5mg-order-cheap-can-i-order-dexamethason-without
"

*****

19/04/2019, 09:13

"http://isladepascua.ning.com/profiles/blogs/calcium-acetate-667mg-comprar-en-una-farmacia-en-linea-aprobada http://smssaff.sagada.org/profiles/blogs/ivermectina-donde-comprar-al-mejor-precio-chile-comprar http://thehiphophub.ning.com/profiles/blogs/furosemide-100-mg-bon-marche-internet-sans-ordonnance-achat https://madbuddy.club/blogs/post/41333 http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/acheter-pilule-permethrine-30mg-acheter-du-permethrine-a-paris http://www.prds66.fr/profiles/blogs/cetirizin-10mg-wo-ich-ohne-rezept-kaufen-und-mit-mastercard http://www.prds66.fr/profiles/blogs/furosemide-en-ligne-acheter-du-furosemide-en-suisse-sans http://weebattledotcom.ning.com/profiles/blogs/imodium-loperamide-sans-ordonnance-en-ligne-rapide-imodium-2mg http://weebattledotcom.ning.com/profiles/blogs/thyroxine-25mg-sans-ordonnance-achat-prix-synthroid-25mg http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/ofloxacino-400mg-donde-comprar-en-farmacia-online-colombia http://flutes.ning.com/profiles/blogs/como-fa-o-pra-comprar-gen-rico-do-fanciclovir-famvir-250mg-pre-o http://wu-world.com/profiles/blogs/site-fiable-commander-loratadine-achat-loratadine-original-en http://facebookhitlist.com/profiles/blogs/azitromicina-comprar-en-una-farmacia-online-aprobada-puerto-rico http://www.prds66.fr/profiles/blogs/talefil-como-comprar-sin-receta-entrega-r-pida-comprar-tadalafil http://www.q-voice.tv/old/redirect/test/qa/index.php?qa=81525&qa_1=wie-kaufe-ich-generisches-ofloxacin-floxin-zum-besten-preis http://foodtube.net/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-suprax-cefixime-200mg-sin http://www.prds66.fr/profiles/blogs/achat-rapide-ethinylestradiol-norgestrel-achat-ovral-0-3-en-ligne http://mehfeel.net/mehfeel/blogs/post/91221 http://newmediavault.ning.com/profiles/blogs/como-puedo-comprar-salmeterol-0-025-mg-sin-receta-de-calidad-espa http://www.facecool.com/profiles/blogs/celecoxib-200mg-moins-cher-sur-le-net-sans-ordonnance-achat-de http://playit4ward-sanantonio.ning.com/profiles/blogs/ich-kann-generische-selegilin-eldepryl-5mg-kaufen-und-mit http://shamrockballerz.ning.com/profiles/blogs/ursodiol-300mg-comprar-en-farmacia-online-con-un-descuento http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/silagress-sildenafil-citrate-25mg-o-en-commander-baisse-prix "

*****

19/04/2019, 06:54

"http://ssbsavannah.ning.com/profiles/blogs/nitrofurantoin-monohydrate-comprar-en-una-farmacia-online http://whozwholive.ning.com/profiles/blogs/vertrauensw-rdige-seite-um-generisches-norethisteronacetat-ohne http://isladepascua.ning.com/profiles/blogs/phexin-250-mg-en-ligne-au-rabais-commander-commander-du http://mcspartners.ning.com/profiles/blogs/kann-ich-generisches-cytoxan-cyclophosphamid-sicher-kaufen http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/alendronate-sur-internet-baisse-prix-meilleur-site-achat http://recampus.ning.com/profiles/blogs/site-serieux-pour-commander-avanafil-super-avana-prix-france http://153.126.169.73/GaijinConcierge/index.php?qa=35782&qa_1=salbutamol-ligne-fiable-achat-ventolin http://tnfdjs.ning.com/profiles/blogs/claritab-puedo-comprar-barato-panam http://facebookhitlist.com/profiles/blogs/ondansetron-comprar-en-farmacia-en-linea-segura http://neikasworld.ning.com/profiles/blogs/viagra-50mg-buy-cheap-how-to-purchase-sildenafil-citrate-cheap http://www.myslimfix.com/profiles/blogs/donde-a-la-orden-aciclovir-800mg-sin-receta-r-pido-costa-rica http://sfchsjournalism.ning.com/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-generico-ranitidina-300mg-al http://shamrockballerz.ning.com/profiles/blogs/metotrexato-2-5-mg-comprar-en-una-farmacia-en-linea-aprobada-espa http://borrowmyburrito.ning.com/profiles/blogs/rizatriptan-5-mg-comprar-en-una-farmacia-en-linea-certificada http://neikasworld.ning.com/profiles/blogs/alfacalcidol-o-commander-achat-en-ligne-alfacip-quebec http://www.onfeetnation.com/profiles/blogs/ursodiol-comprar-sin-receta-env-o-urgente http://sfchsjournalism.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-forzest-tadalafil-20mg-r-pido "

*****

19/04/2019, 04:26

"http://vivafengshui.ning.com/profiles/blogs/etinilestradiol-norgestrel-comprar-barato-via-internet
http://vocal-buzz.ning.com/profiles/blogs/sildalis-como-comprar-de-confianza-estados-unidos
http://whozwholive.ning.com/profiles/blogs/xeloda-500-mg-bestellen-rezeptfrei-online-in-der-schweiz
http://fotoathena.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-aralen-chloroquine-phosphate-250-mg
http://libertyattendancecenter1969.ning.com/profiles/blogs/comprar-gen-rico-clomid-clomiphene-100mg-brasil
http://www.prds66.fr/profiles/blogs/commander-juvena-meilleur-site-juvena-en-vente-canada
http://sfchsjournalism.ning.com/profiles/blogs/ampicilina-250mg-comprar-sin-receta-de-forma-segura-argentina
http://facebookhitlist.com/profiles/blogs/desmopressin-0-01-mg-generika-online-bestellen-schweizerische
http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/darculin-150mg-buy-buy-darculin-with-no-rx
http://www.facecool.com/profiles/blogs/acheter-du-ropinirole-1-mg-en-ligne-acheter-vrai-ropinirole-sur
http://www.facecool.com/profiles/blogs/ciprofloxacin-500mg-order-cheap-where-to-purchase-cipro-in
http://ggwadvice.com//index.php?qa=68698&qa_1=indapamid-mastercard-bezahlen-indapamid-bestellen-glarus
http://fotoathena.ning.com/profiles/blogs/como-posso-comprar-gen-rico-de-bisogamma-bisoprolol-fumarate-10
http://foodtube.net/profiles/blogs/ditropan-oxybutynin-como-comprar-sin-receta-de-calidad-el
http://luvisart.ning.com/profiles/blogs/c-mo-realizar-un-pedido-wellbutrin-bupropion-150-mg-ahora-estados
http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/low-price-diabose-50-mg-buy-online-buy-diabose-safety
http://movsam.ning.com/profiles/blogs/sitrepa-200-mg-como-posso-comprar-com-desconto-brasil
http://techwarriorteam.ning.com/profiles/blogs/comprar-pms-gemfibrozil-300mg-sin-receta-al-mejor-precio-chile
http://thehiphophub.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-viramune-200mg-sin-receta
"

*****

18/04/2019, 21:13

"http://socialchangesa.com/blogs/post/90958 http://bricolocal.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-zocor-al-mejor-precio http://www.prds66.fr/profiles/blogs/carbamazepin-100mg-g-nstig-bestellen-online-apotheke-in-der http://foodtube.net/profiles/blogs/comprar-generico-dapoxetina-sin-receta-buen-precio-ecuador http://www.facecool.com/profiles/blogs/aciclovir-pharmacie-achat-sur-le-net-visa-vente-en-ligne http://neikasworld.ning.com/profiles/blogs/achat-discrete-zydalis-tadalafil-60-mg-zydalis-en-pharmacie-sans http://luvisart.ning.com/profiles/blogs/site-seguro-para-comprar-feen-a-mint-bisacodyl-com-garantia http://recampus.ning.com/profiles/blogs/buy-cyvel-40mg-safely-online-cyvel-no-prescription-reddit http://153.126.169.73/GaijinConcierge/index.php?qa=31098&qa_1=realizar-kemadren-confianza-argentina http://www.blog.ahsfoundation.co.uk/blogs/post/78205#sthash.T7iSXQsP.KBGTs4yG.dpbs http://divasunlimited.ning.com/profiles/blogs/prochlorperazin-5mg-kaufen-online-schweiz-compazine-bestellen-per http://adrenalineprovinggrounds.ning.com/profiles/blogs/lansoprazole-15mg-como-puedo-comprar-sin-receta-al-mejor-precio http://flutes.ning.com/profiles/blogs/minociclina-comprar-en-una-farmacia-online-confirmaci-n-r-pida http://augasthya-plus.ning.com/profiles/blogs/quel-site-pour-acheter-du-spironolactone-25-mg-aldactone-sans http://vivafengshui.ning.com/profiles/blogs/indinavir-sulfate-400-mg-comprar-en-una-farmacia-online-con http://whozwholive.ning.com/profiles/blogs/comprar-generico-venlafaxina-75mg-online-usa-venlafaxina-y http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/heragra-25mg-generique-en-ligne-achat-sildenafil-citrate-en-ligne http://bioimagingcore.be/q2a/67376/salbutamol-acheter-ordonnance-salbutamol-generique-vente http://foodtube.net/profiles/blogs/achat-de-xeloda-capecitabine-500mg-bas-prix-capecitabine-500mg http://tnfdjs.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-amoxil-amoxicillin-500-mg-sin-1 http://bioimagingcore.be/q2a/68667/farmacia-comprar-clomipramina-uruguay-comprar-anafranil http://higgs-tours.ning.com/profiles/blogs/trouver-du-sulfasalazine-2019-azulfidine-pas-cher-en-ligne http://neolatino.ning.com/profiles/blogs/comprar-alfuzosina-gen-rico-brasil http://hageriderma.com/qtoa/index.php?qa=186377&qa_1=farmacia-online-donde-comprar-tadagra-receta-r%C3%A1pido-espa%C3%B1a http://smssaff.sagada.org/profiles/blogs/plusefec-en-ligne-moins-cher-achat-sans-ordonnance-achat http://recampus.ning.com/profiles/blogs/sildenafilo-tadalafil-comprar-en-una-farmacia-online-con-env-o http://bigtombolo.ning.com/profiles/blogs/crestor-rosuvastatin-10mg-pharmacie-achat-livraison-discrete http://techwarriorteam.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-clozapina-entrega-r-pida "

*****

18/04/2019, 17:53

"http://crossroadshob.ning.com/profiles/blogs/dapoxetina-30-mg-como-comprar-online-m-xico-comprar-priligy-donde
http://network-marketing.ning.com/profiles/blogs/achat-loratadine-10-mg-site-securise-forum-ou-acheter-loratadine
http://divasunlimited.ning.com/profiles/blogs/order-vilas-20mg-low-price-generic-vilas-pill
http://playit4ward-sanantonio.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-zebeta-bisoprolol-fumarate-sin-1
http://laugarnecaravans.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordenar-cialis-tadalafil-10-mg-sin-receta-fiable-costa
http://whazzup-u.com/profiles/blogs/norfloxacine-400-mg-sans-ordonnance-acheter-securise-noroxin-400
https://lesko.com/q2a/index.php?qa=55217&qa_1=farmacia-comprar-ramalteon-comprar-ramitax-capital-federal
http://luvisart.ning.com/profiles/blogs/achat-securise-ip-max-sildenafil-citrate-200mg-acheter-du-ip-max
http://vivafengshui.ning.com/profiles/blogs/progesterona-100-mg-como-comprar-de-forma-segura-espa-a
http://wu-world.com/profiles/blogs/como-comprar-fildena-sildenafil-citrate-sin-receta-por-internet
http://millionairex3.ning.com/profiles/blogs/precose-50-mg-en-ligne-achat-securise-acheter-acarbose-pharmacie
http://borrowmyburrito.ning.com/profiles/blogs/comprar-generico-ciclofosfamida-entrega-r-pida-chile-costo
http://i-m-a-d-e.org/qa/15654/viagra-sildenafil-citrate-en-ligne-rapide-achat-de-viagra
http://showmeanswer.com/index.php?qa=53375&qa_1=donde-puedo-comprar-cere-sildenafil-citrate-r%C3%A1pido-espa%C3%B1a
http://luvisart.ning.com/profiles/blogs/fluconazole-150-mg-donde-puedo-comprar-sin-receta-en-l-nea-chile
http://crossroadshob.ning.com/profiles/blogs/commander-fluvoxamine-en-ligne-moins-cher-site-fiable-achat
http://hageriderma.com/qtoa/index.php?qa=202770&qa_1=site-pour-acheter-trandate-generique-prix-labetalol-200mg
http://dctechnology.ning.com/profiles/blogs/site-achat-risperidone-risperdal-1-tarif
http://www.themindbook.org/nmp/blogs/post/3523
http://borrowmyburrito.ning.com/profiles/blogs/erectol-plus-sildenafil-citrate-o-en-acheter-baisse-prix-prix-du
http://smssaff.sagada.org/profiles/blogs/sildenafilo-dapoxetina-comprar-fiable-m-xico
http://flutes.ning.com/profiles/blogs/ich-kann-nitrofurantoin-furadantin-mit-bitcoin-kaufen-furadantin
http://summerschooldns.ning.com/profiles/blogs/cialis-20mg-baisse-prix-sur-internet-cialis-en-ligne-suisse-pas
http://whozwholive.ning.com/profiles/blogs/fluconazole-150mg-como-puedo-comprar-sin-receta-por-internet
http://brooklynne.net/profiles/blogs/warfin-bas-prix-internet-site-fiable-conseil-achat-warfarin-en
http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/arimidex-como-comprar-en-internet-uruguay
"

*****

18/04/2019, 13:16

"http://brooklynne.net/profiles/blogs/buy-low-price-takanarumin-100mg-takanarumin-medication-buy-online http://dctechnology.ning.com/profiles/blogs/alfacalcidol-alfacip-wie-man-billig-einkauft-kann-man http://isladepascua.ning.com/profiles/blogs/achat-securise-placidum-bon-marche-site-francais-sildenafil http://manchestercomixcollective.ning.com/profiles/blogs/fenofibrato-comprar-en-una-farmacia-en-linea-con-seguridad http://playit4ward-sanantonio.ning.com/profiles/blogs/spironolactone-100-mg-generique-sur-internet-bas-prix-securise http://thehiphophub.ning.com/profiles/blogs/o-commander-du-dinamico-sildenafil-citrate-120-mg-generique-sur http://borrowmyburrito.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordenar-ponstel-mefenamic-acid-500mg-sin-receta-en-l http://newmediavault.ning.com/profiles/blogs/prazosin-en-ligne-moins-cher-achat-rapide-minipress-prix-au http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/doxepine-25-mg-puedo-comprar-buen-precio-espa-a-doxepine-10-mg https://www.mysocialpeople.com/blogs/2134/19669/wo-kann-man-billig-sildenafil-dapoxetin-100-60mg-kaufen-sild http://techwarriorteam.ning.com/profiles/blogs/artane-2-mg-comprar-al-mejor-precio http://whazzup-u.com/profiles/blogs/dostinex-kaufen-rezeptfrei-online-schweiz-cabergolin-generika http://fotoathena.ning.com/profiles/blogs/sildenafil-avec-dapoxetine-100-60-mg-bon-prix-et-sans-ordonnance http://laugarnecaravans.ning.com/profiles/blogs/comprar-generico-pioglitazonum-pioglitazone-hydrochloride-30-mg http://caisu1.ning.com/profiles/blogs/puedo-comprar-selegilina-5mg-sin-receta-de-forma-segura-espa-a "

Nowa wiadomość

Wpisz w pole znaki, które są widoczne na obrazku.