Ładuję...

Picie wody tuż po obudzeniu się

Picie wody tuż po obudzeniu się w zaskakujący sposób poprawia zdrowie!

picie wody rano

Kuracja … gorącą wodą

Dr. Faris Al Hajri  wykładowca i autor 2 książek dotyczących kuracji gorącą  wodą i korzyści zdrowotnych – twierdzi, że tą metodą można wyleczyć wiele chorób takich jak alergie, astma, migrena, otyłość, cukrzyca i wiele więcej

Kuracja gorącą wodą

Dr Faris zaleca aby zagotowaną wodę wystudzić do 50 stopni, może być bardziej gorącą, ale nie może parzyć, pić małymi łykami

Wcześnie rano po zaraz po przebudzeniu, przed myciem zębów 1 lub 2 szklanki w pozycji stojącej

Rano po umyciu zębów, przed śniadaniem  1 lub 2 szklanki (W ciągu poranka należy wypić łącznie 3 szklanki)

1 szklanka 15-30 min przed każdym posiłkiem

1 szklanka przed pójściem spać  (przez cały wieczór  należy wypić łącznie co najmniej 2 szklanki, najlepiej cztery)

Gorącą woda wypłukuje toksyny, zabija bakterie i rozpuszcza tłuszcze –  spróbujmy umyć tłuste talerze w zimnej wodzie !   Zimna woda nie pozwala na prawidłowe trawienie tłustych i ciężkich pokarmów, są źle wchłaniane i źle reagują z kwasami, tworząc twardą masę zalegającą w jelitach.

Japończycy, Chińczycy, czy Hindusi nigdy nie piją zimniej wody do posiłków, zwłaszcza w upały. Paradoksalnie może to zabrzmi, ale gorącą woda w upały szybciej gasi pragnienie  i lepiej chłodzi, na języku znajdują się  receptory TRPV, które wysyłają sygnał do mózgu do włączenie mechanizmów pozbywania się nadmiaru ciepła, zwiększa się wydzielanie potu przez co organizm jest skuteczniej chłodzony.  Zimna lub bardzo zimna woda przynosi chwilowy efekt, poza tym jest szokiem dla organizmu – duża różnica temperatur, co więcej do jej podgrzania organizm musi zużyć dodatkową energię , którą mógłby wykorzystać do innych procesów.

No i można się szybko przyzwyczaić

Przekonałam się o tym spędzając wakacje w ośrodku ajurwedyjskim na Sri Lance. Do posiłków w dzbankach była podawana gorącą woda. Na początku wszyscy się krzywili – zwłaszcza Niemcy przyzwyczajeni do zimnego piwa do obiadu, ale już po kilku dniach nikt nie zwracał uwagi. Raz jeden po 2 tygodniach podano zimną wodę –  naprawdę nie smakowała ! Cała  grupa zaczęła domagać się ciepłej. Nie wiem czy to był celowy eksperyment, czy pomyłka obsługi ale jak widać wszystko to kwestia przyzwyczajenia.

 

Lepiej pić ciepła woda niż zimną

Artykuł dotyczący zadziwiającej terapii, jaką jest picie wody tuż po obudzeniu się rano, na pusty żołądek.

Słyszałem już wiele razy o tym, że wypicie dwóch szklanek wody rano nie tylko orzeźwia, ale także rozrzedza krew i zapobiega zawałom, udarom. Pamiętajmy, że najwięcej zawałów serca jest właśnie we wczesnych godzinach rannych, do około godziny 10, 12.

To właśnie wtedy z jednej strony spada ilość wody w organizmie z przyczyn oczywistych – nie jest dostarczana w nocy. Z drugiej strony, to właśnie rano następuje wyrzut dużych ilości kortyzolu (hormonu stresu) do krwi, mającego przygotować nas do codziennej aktywności.

Wcześniej czytałem o tym, iż najlepiej wypijać dwie szklanki wody. Poniższa terapia proponuje 4 szklanki wody po 160 ml. Oczywiście woda, nawet pita w tak kluczowym momencie dnie jak ranek, gdy jest jej mniej w organizmie, nie jest żadnym cudownym panaceum. Ale na pewno pomoże orzeźwić i wzmocnić witalność, a także choćby trochę załagodzić objawy przykrych chorób.

Inna sprawa to fakt, że wypijamy w ciągu dnia za mało wody, płynów. Dotyczy to wielu ludzi. Jak poznać, że wypijamy odpowiednią jej ilość? Po barwie moczu. Powinna ona być najlepiej przezroczysta bądź z ledwie zaznaczonym żółtym kolorem. Polecam po prostu spróbować przez miesiąc stosować poniższą terapię i sprawdzić, czy działa, czy nie. Wody w celach leczniczych nie pijemy od razu, ale po jednym łyku co minutę, dwie.

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Picie wody na pusty żołądek jako skuteczne lekarstwo na wiele chorób.

Cytuję: „Pojawia się nowa moda w medycynie naturalnej. Nieoczekiwanie lekarstwem jest woda, którą należy pić zaraz po przebudzeniu się rano. Metoda ta jest bardzo popularna w Japonii, a ostatnie badania naukowe wykazały, że ma to sens.

Lista chorób, które można wyleczyć lub osłabić ich przebieg tylko przez picie wody na pusty żołądek jest bardzo długa. Jakkolwiek brzmi to jak szarlataneria, lub homeopatia do kwadratu, leczenie chorób za pomocą wody zdobywa coraz większą popularność w japońskim społeczeństwie. Nawet lekarze zalecają taką kurację i stwierdzono, że jest ona skuteczna na następujące przypadłości:

 • Ból głowy
 • Odczuwanie bólu
 • Choroby układu sercowo-naczyniowego,
 • Zapalenie stawów
 • Kołatanie serca,
 • Padaczka
 • Nadwaga
 • Astmatyczne zapalenie oskrzeli,
 • Zapalenie opon mózgowych, nerek i pęcherza moczowego
 • Wymioty
 • Zapalenie błony śluzowej żołądka
 • Biegunka
 • Cukrzyca
 • Zaparcia
 • Wszystkie choroby oczu
 • Choroby narządów kobiecych
 • Rak
 • Zaburzenia miesiączkowania
 • Choroby ucha, nosa i gardła.

Sposób leczenia poprzez picie wody na pusty żołądek:

1. Gdy budzisz się rano przed szczotkowaniem zębów, pić 4 szklanki po 160 ml wody.

2. Wolno czyścić zęby i usta, ale nie wolno jeść i pić nic przez 45 minut.

3. Po 45 minutach można już jeść i pić normalnie.

4. Po 15 minutach trwania śniadania, obiadu i kolacji, nie jeść i nie pić nic przez 2 godziny. [To ważne – nie pić nic 30 minut przed ani 2 godziny po posiłku, bo wtedy rozrzedza się kwas solny w żołądku i posiłek się fatalnie trawi 

 5. Osoby, które są w podeszłym wieku lub chore i nie są w stanie wypić 4 szklanek wody, na początku mogą pić trochę mniej i stopniowo zwiększać dawkę doprowadzając do 4 szklanek dziennie.

6. Większość z kuracji musi trwać minimum 30 dni, ale na raka nawet pół roku, a na problemy gastryczne wystarczy 10 dni

Nie zaobserwowano żadnych efektów ubocznych takiej terapii, ale możliwe, że pobudzone nerki zmuszą cię do częstszych wizyt w toalecie.

Źródło polskie: http://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/picie-wody-pusty-zoladek-jako-skuteczne-lekarstwo-wiele-chorob