Loading...

PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATOWEJ KOSMETOLOGII - PEPTYDY RYBIE

PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATOWEJ KOSMETOLOGII - PEPTYDY RYBIE NAJSKUTECZNIEJSZE PREPARATY ANTY-AGIN NA ŚWIECIE

 Aktywna biologicznie "bomba" naturalnych oligopeptydów i polipeptydów.

Peptydy to organiczne związki chemiczne, powstające przez połączenie cząsteczek aminokwasów wiązaniem peptydowym.

Oligopeptydy – to krótkie łańcuchy, złożone z kilku aminokwasów

Polipeptydy – to dłuższe łańcuchy, złożone z kilkunastu aminokwasów

Peptydy odpowiadają miedzy innymi za regulację procesów komórkowych oraz komunikację między komórkową, co wywiera istotny wpływ na funkcjonowanie skóry. Oligo i polipeptydy mają bowiem silne działanie przeciwstarzeniowe. Peptydy stosuje się także w terapii chorób dermatologicznych, wykorzystując takie ich właściwości, jak stymulowanie syntezy białek skory.

Peptydy, w odróżnieniu od białek mogą pokonać barierę skórną i przenikać do głębszych warstw skóry dzięki znacznie mniejszym cząsteczkom, zbudowanym z kilku do kilkunastu aminokwasów. Peptydy działają kierunkowo, stymulując określone procesy w skórze:- zwiększenie grubości skóry właściwej i naskórka- zwiększanie elastyczności skóry- redukcję zmarszczek- usuwanie niedoskonałości spowodowanych fotostarzeniem tj. przebarwieniem skóry.Wzrost spoistości, gęstości i jędrności skóry warunkują 3 różne mechanizmy działania peptydów, które w zależności od aktywności biologicznej można podzielić na:- peptydy sygnałowe, stymulujące aktywności fibroblastów, do produkcji włókien podporowych skóry – kolagenu i elastyny, przyczyniając się do spłycania zmarszczek- inhi

Bioaktywny kolagen

Kolagen, dzięki swoim niezwykłym możliwościom tworzy na skórze siateczkę proteinową, skóra nie traci wilgoci, a komórki stają się jędrne i pobudzone. Zaczynają produkować  swój własny kolagen. Skóra staje się bardziej gładka i delikatna, poprawia się jej sprężystość i napięcie. W szybkim tempie odzyskuje jędrność, elastyczność i zdrowy wygląd. Wygładza zmarszczki, hamuje proces starzenia się. W procesie powstawania kolagenu otrzymujemy obok białka łańcuch peptydów i wolne aminokwasy. Głównym działaniem peptydów  jest ułatwianie ,,komunikacji,, między komórkami oraz stymulacja naturalnych procesów fizjologicznych w skórze.  Ponadto polipeptydy wzmacniają płaszcz  ochronny skóry, zapobiegając działaniu szkodliwych czynników. Aminokwasy wykazują zdolność zatrzymywania wilgoci, są składnikiem NMF (Natural Moisturizing Factor), czyli naturalnego czynnika nawilżającego skórę. Działają  nawilżająco, zwiększają działanie higroskopijne innych składników NMF. Zmiękczają i uelastyczniają naskórek.

Kolagen jest najważniejszym białkiem ludzkiego organizmu. Stanowi 30% całkowitej masy białka ludzkiego i jest odpowiedzialny za sprężystość, jędrność, właściwy poziom nawilżania skóry oraz ciągłą odnowę jej komórek. Wraz z wiekiem organizm traci zdolność odbudowy kolagenu, a efekty tego zauważamy najczęściej obserwując coraz gorszą kondycję naszej skóry. Jedną z metod spowolnienia / zapobiegania starzenia się skóry wywołane zmniejszoną produkcją kolagenu jest dostarczanie jej z zewnątrz. Próby stosowania w kosmetyce i implantologii kolagenu początkowo syntetycznego, a później bydlęcego nie przyniosły zamierzonego efektu. Przede wszystkim dlatego, że nie pozyskano dotąd kolagenu biologicznie aktywnego o budowie łańcuchów aminokwasowych identycznych jak u człowieka. Wynalezienie metody pozyskiwania kolagenu rybiego, zachowującego strukturę potrójnej helisy – właściwą tylko białkom organizmów żywych – stało się jednym z ciekawszych odkryć biochemii XX w. Zdaniem  wielu jest to prawdopodobnie jedno z największych odkryć światowej kosmetologii i biotechnologii białek. W efekcie tych prac pojawił się na rynku unikatowy preparat białkowy wskazujący na silne właściwości naprawcze skóry, który z powodzeniem  stosowany  jest przez ogromna rzeszę konsumentów w wielu krajach świata. Jest to jeden z nie wielu w odróżnieniu od tysięcy kosmetyków preparat, który dotyka bezpośrednio przyczyny starzenia się skóry (niedobór kolagenu), zamiast walczyć ze skutkami. 

Cały świat nauki dąży do tego, aby w tworzonych substancjach aktywnych pozbyć się zaobserwowanego efektu cytotoksycznego przy jednoczesnym zachowaniu pożądanego działania. To bardzo trudne wyzwanie, szczególnie przy zastosowaniu substancji syntetycznych, które działają jedynie wybiórczo. Naukowcom z wellU Grup udało się stworzyć kompleks naturalnych, rybich peptydów, które z jednej strony pobudzają syntezę kolagenu, z drugiej strony znacząco hamują aktywność cytotoksyczna. Badanie na komórkach hodowlanych pobranych z podniebienia które wykonano na Akademii Medycznej we Wrocławiu w IV kwartale 2012 roku wykazały przyrost kolagenu nawet o 671 %!

Żaden preparat na świecie nie może się równać z tym wynikiem.

Woda NUTRIVI – przyszłość zdrowia i pielęgnacji

- Woda NUTRIVI to woda nano i heksagonalna

- Woda NUTRIVI stanowi doskonały nośnik i rozpuszczalnik dla substancji aktywnych

- Woda NUTRIVI przenika do większości komórek, zapewniając nawilżenie głębokich warstw skóry

- Woda NUTRIVI zapewnia bardzo dużą wchłanialność  substancji aktywnychWoda w organizmie  stanowi nośnik i magazyn informacji, ponieważ jest substancją zdolną do przenoszenia informacji za pomocą mechanizmu w postaci elektromagnetycznej matrycy.

Nano – czyli bardzo drobna cząsteczka wody ma ogromną zdolność przenikania do każdej, nawet zmutowanej komórki, pobudzając w niej naturalne procesy autoregeneracji. Woda NUTRIVI pozwala skórze niemal całkowicie wchłonąć substancje aktywne i odżywcze zawarte w kosmetykach LARENS, wzmacniają i pielęgnując skórę z nieporównywalnie lepszym skutkiem, jest doskonałym nośnikiem innych substancji, ułatwiając ich transport.Woda NUTRIVI jest podstawą wszystkich kosmetyków z serii NANO COLLAGEN. Poprzez uporządkowana strukturę wody NANO oraz heksagonalnej, stanowi istotę nawilżania i codziennej pielęgnacji każdego typu cery. Woda NUTRIVI ma ogromną zdolność przenika do każdej, nawet uszkodzonej komórki skóry. Intensywnie nawilża, wzmacnia naturalne mechanizmy obronne oraz łagodzi podrażnienia.
Najskuteczniejsze preparaty anty-aging na świeciePRZYSZŁOŚĆ ŚWIATOWEJ KOSMETOLOGII - PEPTYDY RYBIENAJSKUTECZNIEJSZE PREPARATY ANTY-AGIN NA ŚWIECIE Aktywna biologicznie "bomba" naturalnych oligopeptydów i polipeptydów.

Peptydy to organiczne związki chemiczne, powstające przez połączenie cząsteczek aminokwasów wiązaniem peptydowym.

Oligopeptydy – to krótkie łańcuchy, złożone z kilku aminokwasów

Polipeptydy – to dłuższe łańcuchy, złożone z kilkunastu aminokwasów

Peptydy odpowiadają miedzy innymi za regulację procesów komórkowych oraz komunikację między komórkową, co wywiera istotny wpływ na funkcjonowanie skóry. Oligo i polipeptydy mają bowiem silne działanie przeciwstarzeniowe. Peptydy stosuje się także w terapii chorób dermatologicznych, wykorzystując takie ich właściwości, jak stymulowanie syntezy białek skory.

Peptydy, w odróżnieniu od białek mogą pokonać barierę skórną i przenikać do głębszych warstw skóry dzięki znacznie mniejszym cząsteczkom, zbudowanym z kilku do kilkunastu aminokwasów. Peptydy działają kierunkowo, stymulując określone procesy w skórze:- zwiększenie grubości skóry właściwej i naskórka- zwiększanie elastyczności skóry- redukcję zmarszczek- usuwanie niedoskonałości spowodowanych fotostarzeniem tj. przebarwieniem skóry.Wzrost spoistości, gęstości i jędrności skóry warunkują 3 różne mechanizmy działania peptydów, które w zależności od aktywności biologicznej można podzielić na:- peptydy sygnałowe, stymulujące aktywności fibroblastów, do produkcji włókien podporowych skóry – kolagenu i elastyny, przyczyniając się do spłycania zmarszczek- inhibitory neurotransmiterów tzw. Neuropeptydy rozkurczają mięsnie odpowiadające za powstawianie zmarszczek mimicznych.