Ładuję...

Zastosowanie Kordicepsu w Weterynarii

"Jesteśmy odpowiedzialni za tych, których zdołaliśmy oswoić,,
 A. Saint-Exupery

 Praktyczne zastosowanie produktów firmy Fohow w weterynarii.

Zalecenia Bugaeva Dr MD AM., Dyrektora Centrum Zdrowia Zwierząt w Kijowie, kandydata nauk weterynaryjnychw Kijowie na Ukrainie.
Lekarz weterynarii, Pan AM Bugaev jest autorem 37 prac naukowych i 10 popularnych artykułów naukowych opublikowanych w różnych źródłach. W 1998 r. A. Bugaev przeniósł się na stałe do Kijowa, gdzie otworzył Centrum Zdrowia Zwierząt.
Jest zwolennikiem niekonwencjonalnych metod leczenia zwierząt.
 
Drodzy właściciele zwierząt domowych.

Preparaty są produkowane przez firmę Fohow, w Chinach, która specjalizuje się w uprawie, przetwarzaniu i produkcji, z grzybów wyższych, znane od starożytności jako żywności oraz czynnik odmładzający, to Kordyceps, Siitake i Reishi.
Fabryka znajduje się w ekologicznie czystej okolicy, która jest częścią strefy ekonomicznej w tak zwanej "zaawansowanych technologii". Firma korzysta z najnowszych technologii do realizacji opatentowanej metody przetwarzania surowców roślinnych. Grzyby o unikalnych właściwościach uprawiane są na specjalnie przygotowanych polach uprawy ziół Astragalus, goryczki, ofeopogonu i innych roślin i grzybów. Wszystkie grzyby są bogate w substancje odżywcze i składniki biologiczne, które zawierają tylko alpejskie zioła. Techniczne procesu produkcyjne pozwalają na pobudzenie błony komórkowej, bez naruszania struktury składników komórkowych surowców. 
Naukowcy opracowali unikalną metodę produkcji leków z organizmu kordycepsu które w znaczny sposób mogą poprawić zdolność do przyswajania składników odżywczych. Korzystanie z wiedzy, o tradycji starożytnej chińskiej medycyny, w połączeniu z odkryciami współczesnej farmakologii i osiągnięć lokalnych specjalistów stworzyli bardzo wydajne wzory terapii żywności, które obejmują Kordyceps i inne składniki.
Patenty technologii, receptura i produkcja są chronione przez państwo. Kontrola jakości surowców jest stała a systematyczny monitoring produktów w tym regulacja mocy umożliwiają precyzyjne urządzenia produkowane w Japonii. Fabryka ma SMR - międzynarodowy certyfikat, który gwarantuje wysoki i stabilny poziomu produkcji. Firma Fohow posiada liczne certyfikaty swoich wyrobów z całego świata, ostatni certyfikat to certyfikat FDA z USA wydany w sierpniu 2011 roku.

Produkty polecane są  na rynek europejski przez The French committee of the European Union nauki i technologii.

Siła i specyfika działania, skoncentrowana jest na głównie w leczeniu ogólnoustrojowym po przez zawartość komórek grzybów wyższych - zwłaszcza Kordycepsu i Ganodermy. Działania ogólnoustrojowe nowych leków leży w szybkiej kontroli wszystkich systemów organizmu, dzięki unikalnej kompozycji.

Ponadto, siły natury, naturalne warunki życia kordycepsu i innych znanych orientalnych grzybów leczniczych, to znaczne zwiększenie wciąż bezkonkurencyjnych w świecie produktów biotechnologicznych ponieważ  są produkowane na bazie naturalnej.
Preparaty zawierające Kordyceps to bioimunoenergomodulatory szybkiej akcji, i faktem jest że te dodatki, przeszły badania kliniczne w krajach takich jak Chiny, USA, Rosji, Litwy, Japonii i Korei Południowej gdzie wszędzie uzyskano identyczne wyniki które potwierdziły ich stosowanie do wykorzystania w różnych chorobach oraz potwierdziły ich absolutne bezpieczeństwo.

Wyroby firmy Fohow dzielimy na:
1.  Oczyszczanie działania organizmu

2.  Wpływ na regulację ciała (bioimunoregulacja)
3.  Naprawa organizmu (odzysk komórek)
 
Przetwory z kordycepsu stosowane są jako:
1. Odżywczy tonik (zwłaszcza sportowców)

2. Profilaktyczne zabezpieczenie
3. Lecznicze medyczne
4. Adiunkt w leczeniu farmakologicznym, co zwiększa wydajność i zmniejsza
możliwość wystąpienia działań niepożądanych.
 
Produkty firmy są przeznaczone do zapobiegania i leczenia chorób, nie tylko u ludzi. Są one skuteczne i łatwe w obsłudze do leczenia zwierząt domowych. Niniejszy artykuł zawiera praktyczne wskazówki dotyczące stosowania produktów Fohow w leczeniu i profilaktyce chorób małych zwierząt domowych. 

Informacje przedstawione są na podstawie analizy danych opublikowanych w prasie, Internecie, jak również na doświadczeniu i badań na temat zastosowania - płynnych form kordycepsu w Centrum Zdrowia Zwierząt w Kijowie.
Artykuł zawiera informacje na temat energii chi i jej roli dla zwierząt w zastosowaniu chińskiego grzyba Kordyceps Sinensis i jego wpływ na komórki i tkanki zwierząt. Ważną częścią artykułu  poświęcony jest nauce o Kordycepsie i wytwarzaniu interferonu i jego wpływu na kulturę gronkowców i grzybów z rodzaju Candida.
 
Niniejszy artykuł jest przeznaczony dla szerokiej gamy właścicieli zwierząt domowych, których interesuje ich zdrowie.
 
Wyniki naszych obserwacji i doświadczeń, oczywiście, udostępniamy profesjonalnej części  lekarzy weterynarii oraz lekarzy różnych specjalności, jak również specjalistów i sympatyków niekonwencjonalnych metod leczenia.
 
Dlaczego należy stosować Bady dla zwierząt.
(Bady - biologicznie aktywne dodatki do żywności)

Otwarcie rynków przemysłowych pasz zwierzęcych doprowadziła w krótkim okresie  do ostrej zmiany w diecie zwierząt. Organizm psów i kotów nie są ewolucyjnie przystosowane do przyswojenia paszy w postaci, w jakiej oferowane są przez współczesny przemysł, produkujący pokarm dla naszych ulubieńców. Faktem jest, że dziś nie ma na świecie firmy, która produkowałaby  pasze dla wszystkich form fizjologicznych ssaków, ptaków i małych zwierząt.
Stąd istnieje wiele chorób od krzywicy po alergiczne zapalenie skóry i kamicy układu moczowego itd. 

Według głównego dietetyka, Departament Zdrowia PO Karpenko z Ukrainy , dla optymalnego funkcjonowania organizmu ludzkiego konieczne jest uzyskanie około 600 substancji (składników) - aminokwasy, witaminy, makro i mikroelementów, kwasy organiczne, składniki ziołowe, błonnik pokarmowy, itp.
Ze względu na wiele podobieństw fizjologicznych ludzi i zwierząt domowych, kotów i psów, możemy założyć, że one potrzebują mniej składników odżywczych niż ludzie. Nawet naturalny pokarm dla zwierząt, takie jak mięso, warzywa, zboża i ziarna dla ptaków, nie zawiera wymaganych plików składników odżywczych. Pogorszenie sytuacji ekologicznej na świecie, straty makro-i mikroelementów, zanieczyszczenia gleby przez odpady przemysłowe, jakość paszy każdego roku jest gorsza. Żywności i pasza produkowana ze zbóż lub warzyw uprawianych w zbyt zanieczyszczonej glebie nie może zawierać wystarczającą ilość minerałów i witamin. Można sobie doskonale wyobrazić, że karmy przygotowane z wadliwych materiałów, które zawierają drobnoustroje i są uszkodzone przez grzyby mikroskopowe (formy) oraz są zanieczyszczone toksynami i toksycznymi substancjami chemicznymi (pestycydy, azotany) wpływa na jakość mikro i makroelementów - witamin i minerałów, więc wyraźnie widać, jak ważne są suplementy do utrzymania dobrego stanu zdrowia psów, kotów, ptaków domowych, jak i innych małych zwierząt. Wysokiej jakości suplementy diety, nie tylko odżywiają, ale także chronią organizm zwierząt przed napromieniowaniem i solami metali ciężkich.

W chemii, obowiązuje zasada selektywnej absorpcji. Zasada ta opiera się na znanym fakcie biologicznym, kiedy komórki zwierząt i ludzi są zaopatrzone przez niezbędne składniki odżywcze, zmniejsza to prawdopodobieństwo wchłanianie substancji toksycznych i radioaktywnych. Jednakże, jeżeli organ nie ma istotnych substancji, takich jak wapń, potas i jod, itp. przez długi czas,  zaczyna się wchłanianie w szybkim tempie substancji radioaktywnych w strukturze i wartościowości pierwiastków chemicznych o podobnych właściwościach. A to prowadzi do tego, że zamiast niezbędne pierwiastki chemiczne najbliższe organizmu, wchłania pierwiastki radioaktywne dostępne z tej samej grupy.
Na przykład, radioaktywny stront-90, znajdujący się we wszystkich emisjach i odpadach jądrowych i występujacy w innych odmianach, ma podobną strukturę jak wapń, jest to element z jednej grupy okresowego układu pierwiastkowego Mendelejewa, będzie on uczestniczyć w tej samej reakcji chemicznej, jak wapń. Organizm zwierzęcia używa tych elementów do budowania mocnych kości i zębów. Kiedy organizm zwierzęcia nie ma wystarczająco ilości wapnia, w zęby i kości wchłaniać się będą postacie radioaktywnego strontu i innych pierwiastków jak, radioaktywny bar-140 i rad-226. Wchłaniane pierwiastki promieniotwórcze będą przechowywane w kościach, zębach i tkankach miękkich i naświetlać otaczające komórki. Mogą one zakłócać normalne funkcjonowanie organizmu i prowadzić do przyszłego rozwoju raka. Na szczęście, organizm działa wybiórczo więc konwencjonalne pierwiastki nie promieniotwórcze mają pierwszeństwo. Na przykład, jeśli w naszym organiźmie mamy odpowiednie ilości wapnia, powinien on uniemożliwić wchłaniania radioaktywnego strontu do organizmu. Ponadto wykazano, że gdy wapń jest obecny w wystarczającej ilości, większość radioaktywnego strontu-90 jest wydalany z organizmu.

Ten sam obraz stwierdzono w jodzie, który jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy (tyroksyna). Jeśli żywność nie ma odpowiedniej ilości jodu, organizm reaguje na radioaktywny jod-131, który rozpoczyna naświetlanie otaczając komórki i może zakłócić działanie tarczycy co powodując raka. Poważne problemy powstają wtedy, gdy akumulacja jodu-131 w tarczycy przedostanie się do rozwijającego się płodu. Prowadzi to do zahamowania wzrostu, niskiej masy ciała urodzenia dziecka, oraz wzrasta śmiertelność niemowląt.
Te wzorce są ważne dla zwierząt domowych, ponieważ na poziomie molekularnym, chemicznym i biochemicznym procesy u ludzi i zwierząt są podobne. Dlatego, dla zdrowia naszego zwierzątka, szybko działający Bady są potrzebne nie mniej niż nam. Poniżej znajduje się lista pierwiastków chemicznych z książki Shannon S. "Karmienie ery nuklearnej", która pokazuje, jakie elementy będą wchłaniane przez organizm w przypadku braku podstawowych elementów.
 
Stabilny element / pierwiastek radioaktywny.
Wapń / Stront-90
Jod / Jod-131
Żelazko / Plugony-238, -239
Potas / Cez-137
Siarka / Siarka-35
Witamina B / Cobalt-6D
Cynk / Cynk-65
 
Bady są wymagane dla zwierząt, aby utrzymać prawidłową kwasowości krwi (pH krwi wynosi 7,1 do 7,4) i tylko z tego poziomu gdy pH krwi i płyn śródmiąższowy jest w normie, mogą odbywać się procesy utleniające w organizmie. Na przykład, wapń - król minerałów, do niedawna sądzono że wapń jest ważny tylko dla młodych organizmów, ale ostatnie badania wykazały, że dla pełnego bezpieczeństwa zwierząt i ludzi odpowiednie zaopatrzenie w ten minerał pomaga zapobiegać 150 chorób, w tym raka.
Otto Marburg, laureat Nagrody Nobla, odkrył działanie tlenu na nowotwory złośliwe. Pokazał, że w przypadku, gdy pH krwi 7,37 do 7,44 i płyn międzykomórkowy jest 7.1 do 7.5 i ma odczyn zasadowy, guz rośnie. Tutaj udowodniono główną rolę wapnia, jako zaopatrzenie tkanek zwierząt i ludzi w tlenem.  Zmniejszenie poziom wapnia o 0,5%, doprowadza do spadku natlenienia tkanki o 65% ze względu na utlenianie i spadek pH krwi poniżej 7,1. Patogenne wirusy, bakterie i grzyby czują się dobrze i rozmnażają się, gdy organizm jest w środowisku kwaśnym i ma mało tlenu. W obecności tlenu drobnoustroje chorobotwórcze i wirusy nie mogą się replikować, a według ostatnich badań  komórki nowotworowe umierają. Wszystko to przemawia za wykorzystaniem składników pokarmowych w paszach dla zwierząt, jak również zasadność wprowadzenia do organizmu Biologicznie aktywnych dodatków (Bady).
Biologicznie aktywne dodatki do żywności powinny być dodane do paszy dla zwierząt, nie tylko wtedy gdy są one już chore, ale głównie dlatego, że suplementy są przydatne i niezbędne dla organizmu.
Utrzymanie porządku, nie korygowanie zaburzeń, jest zasadą mądrych uzdrowicieli i właścicieli zwierząt domowych. 

Leczenie zwierząt, kiedy już jest chore jest jak kopanie studni, jeśli mamy pragnienie, lub kuć miecze, kiedy zaczęła się już wojna.
Niestety, wielu właścicieli zwierząt domowych zwracają się do lekarza weterynarza tylko wtedy, gdy zwierzę jest chore lub ma znaczące objawy klinicznej choroby i proszą lekarzy, weterynarzy o jakiś cudowny lek do przywrócenia zdrowia zwierzęcia, które w większości przypadkach nieświadomie niszczyli, długi czas po przez niewłaściwe żywienie i nie właściwą opieką. Takich cudownych leków do tej pory nie wynaleziono. Nawet z zastosowaniem suplementów diety, aby przywrócić zniszczone zdrowie, często trwa to bardzo długo.

Biorąc pod uwagę, że 80-90% zachorowań u małych zwierząt jest związanych z niewłaściwym karmieniem i pielęgnacją, praca z chorymi psami i kotami dzieli się na cztery fazy:
 

Pierwsza faza:
Diagnoza choroby. Łączymy wszystkie potrzebne w tym czasie metody diagnostyczne (USG, RTG, biochemia krwi i moczu, badania hematologiczne oraz badań bakteriologicznych krwi), należy skontrolować przepływ energii i meridianów energetycznych. Diagnoza powinna być wykonywana rzetelnie, aby przeszła przez ostre warunki, podczas zabiegów operacyjnych lub w trakcie leczenia.

 
Druga faza:
Oczyszczenie organizmu, detoksykacja, eliminacja wolnych rodników, metali ciężkich, radionuklidów z organizmu i korekcji homeostazy energetycznej.

 
Metody drugiej fazy:
Dla psów i kotów przez 2-3 dni czyszczenie żołądka i jelita cienkiego. Podawać więcej wody źródlanej lub mineralnej niż z kranu. Czasami wskazane jest, aby oczyścić jelita przy pomocy lewatywy. Można użyć słaby roztwór nadmanganianu potasu lub naparu z rumianku. Wraz z oczyszczeniem żołądka i jelit jest niekiedy konieczne, aby dodać sorbentu.
Homeostaza energetyczna zwierząt to podstawowy punkt elektropunktury, i elektroforezy, można ją poprawić  za pomocą Eliksiru Phoenix i herbaty Lyuvey.
 
Metody trzeciej fazy
Podczas tej fazy  wyeliminowanie braku niedobór składników odżywczych makro i mikro pierwiastków śladowych, witamin, aminokwasów, nienasyconych kwasów tłuszczowych i innych elementów istotnych. Na pokrycie braku składników odżywczych nadaje Phoenix Elixir i Elixir Sanbao. Leki podaje się w czasie maksymalnej aktywności meridianów ciała pacjenta. Drugie podanie leków jest najlepsze w czasie maksymalnej aktywności od 21 do 23 godziny, gdy są wszystkie aktywne gruczoły wydzielania wewnętrznego.
 
Metody czwartej fazy:
Regeneracja i stabilizacja funkcji wszystkich narządów i układów poprzez aktywację sił rezerwy organizmu. 

W odniesieniu do skuteczności przywracania zdrowia zwierząt przy pomocy Elixir Phoenix, preparaty są podobne na całym świecie. Ponieważ mają one  immunomodulujące właściwości, usprawnienia działalności szpiku kostnego i fagocytozy, która chroni organizm zwierząt przed zakażeniami bakteryjnymi. Kordyceps i inne wyższe grzyby przyczyniają się do produkcji interferonu w komórkach zwierząt i chroni je przed chorobami wirusowymi. Pomaga również w leczeniu i zapobieganiu chorób spowodowanych przez wewnątrzkomórkowe mikroskopijne pierwotniaki pasożytnicze, takie jak Toxoplasma, Piroplazma (psy zarodźca malarii), Sarkosporidia, Gamondia.
 
Klasyfikacja Badu
Wszystkie biologicznie aktywne dodatki  w opinii lekarzy weterynarzy są podzielone na dwie grupy - nutriceutyki i parafarmaceutyki. Jednak wyróżnia się jeszcze trzecia grupa dodatków, która ma znaczne właściwości energiomodulatorów. W związku z tym, powinniśmy przyjąć  podział na trzy grupy.
 
Pierwsza, Nutriceutika - Bady zawierające podstawowe składniki żywności, które zastępują brak składników odżywczych aby zapobiec zaburzeń metabolicznych.
 
Druga, Para-farmaceutyka - Bady i biopreparaty, które zawierają substancje biologicznie czynne o działaniu farmakologicznym, poprawiają modulatory układu odpornościowego.
 
Trzecia Energio-modulatory - Bady energio-informacji działających przede wszystkim na poziomie Bioemulacji kontroli częstotliwości podkorowych ośrodkach mózgu regulacji autonomicznego układu nerwowego i funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Kiedy ich działanie jest zablokowane, to następuje zwrotny proces regeneracyjny negatywnych informacji .Ukierunkowanie leków to efekt i wpływ na stan regulacji Yin i Yang energii.
 
Oczywiście, taki  podział Badów jest uzależniony, ponieważ preparaty Phoenix posiadają wszystkie właściwości wymienionych powyżej. Taka klasyfikacja jest przydatna z praktycznego punktu widzenia, zwłaszcza dla lekarzy weterynarii i właścicieli zwierząt, którzy po raz pierwszy zaczęli używać Bady.
Czasami właściciele zwierząt obawiają się stosować Bady, zwłaszcza z grupy immunoregulacyjnych, gdyż sądzą że może to spowodować wzrost nowotworów złośliwych. Ostatnie badania wykazują (szczególnie dobrze zaprezentowane w pracy naukowej E. Muldaszewa) że ​​zdrowe, zregenerowane (reprodukcyjne) komórki posiadają pozytywne biopola, co wpływa ujemnie na komórki nowotworowe i komórki narażone na dystroficzne zmiany. Dlatego też, stosowanie leków opartych na Kordycepsie pomagają zapobiegać powstawaniu nowotworów. Ponadto, Kordiceps ma pozytywny wpływ na przebieg choroby, kiedy jest stosowany między leczeniem cytotoksycznymi lekami przeciwnowotworowymi lub radioterapią.
 
Krótki opis chińskiego Kordicepsu.

Chiński kordiceps (Cordiceps sinensis) jest jak żywa istota należy do grzybów klasy Ascomycete Można go zaliczyć zarówno do flory, jak i do fauny. Kordyceps występuje w wysokich górach Chin - w prowincjach Syczuan, Junfin, Cynhai i Tybecie. Jego forma jest niezwykła. Kordyceps to dwojaka postać - z jednej strony roślina, a z drugiej owad larwy motyli (gatunk Hepialid) Ten unikalny twór opisywano w starej chińskiej księdze p.t.:" Nowa kompilacja farmakologii" w 1757 roku.

Kordyceps w czasie zimy przebywa w ziemi w postaci kokonu gdzie niezwykła larwa dokonuje przekształcenia, zachodzi w nim proces "wypuszczania włosków", które z nadejściem ocieplenia wychodzą spod ziemi na powierzchnię, a twór przekształca się w roślinę. Jądro bakterii narusza wewnętrzne organy larwy, ale rogowa osłonka larwy pozostaje nietknięta. Larwa kordycepsu charakteryzuje się najwyższym stopniem przeżywalności. Odżywia się korzonkami wysokogórskich roślin, takich jak goreć, astragal, ofiopogon, a w czasie dwuletniego rozwoju pod ziemią wytrzymuje długotrwałe niedożywienie, chłód i niedostatek tlenu. Ciało grzyba Cordiceps sinensis jest dzięki temu bogato wyposażone w liczne substancje odżywcze i specyficzne biologiczne komponenty, charakterystyczne dla roślin wysokogórskich. Po nastaniu okresu letniego auksospora wystrzeliwuje z siostrzanego grona i wyrasta z niej spora lub inaczej askogonada, która osiada na larwie motyla i zaczyna egzystować jak pasożyt.

W Chinach Kordyceps uznawany jest za tradycyjny środek narodowej fitoterapeutycznej farmaceutyki, stojąc na równi ze znanymi środkami utrzymującymi zdrowie i podwyższającymi odpornośćorganizmu takich jak żeńszeń czy rogi jelenia. Historia stosowania kordycepsu w Chinach do utrzymywania zdrowia i profilaktyki liczy sobie ponad 5000 tysięcy lat. Bardzo dawno temu Chińczycy uznali Kordyceps za cudotwórczy "DAR OD BOGA", który pomaga ludziom pozbyć się licznych dolegliwości.
Dzięki nowoczesnej biotechnologii i nowych metod uprawy z odkryciem płynnych form kordycepsu, te nowoczesne leki można wdrożyć do harmonijnej bioregulacji wszystkich systemów ciała, jak i modulacji układu odpornościowego ze względu na silny pozytywny wpływ kordycepsu.

Kordyceps jest formą komórkowego odżywiania, zachęceniem organizmu do samoregulacji, jak i samooczyszczania.
 
Kordyceps zyskał zasłużoną renomę jako nowoczesny, czwartej generacji produkt zdrowia, który wszedł w nowe tysiąclecie.
 
Kordyceps zawiera:
77 mikro i makro elementów.

ponad 80 rodzajów enzymów, w tym koenzym Q (ubichinon).
aminokwasy.
nienasycone kwasy tłuszczowe, itp.
 
Skład kordycepsu:
Kwas Kordycepsu 7%, 25% białka, 8% tłuszczu
D-mannitol, galaktomannan, aminokwasy
kwas stearynowy, ergosterolu, adenina, witaminy B 12
nienasyconych kwasów tłuszczowych
 
Amerykańscy farmakolodzy w 1980 roku z kordycepsu wyizolowali z unikalnego materiału, kordicepsid, kwas kordicepsowy, adenozyne i adenine, stwierdzono zwiększenie wpływu tych substancji na układ odpornościowy człowieka.
Kordyceps skutecznie oczyszcza organizm, zwiększa jego odporność na różne infekcje, pozwala na łatwe dostosowanie się dla ludzi i zwierząt i środowiska. Kordyceps ma większy wpływ niż hydrokortyzon. Zmniejsza ból i obniża temperaturę i jest potężnym naturalnym antybiotykiem, który może hamować wzrost pneumokoków, gronkowów, paciorkowców w tym złoty paciorkowiec, prątki gruźlicy i inne drobnoustroje. Kordyceps również ma wpływ na wiele typów wirusów: adenowirusy, grypa, zapalenie wątroby, opryszczka.
 
Wpływ kordycepsu na układ kardionaczyniowy.

Kordyceps obniża poziom cholesterolu, poprawia elastyczność naczyń krwionośnych i powoduje długotrwałe łagodne rozszerzenie naczyń krwionośnych, co może znacznie poprawiać przepływ krwi do mięśnia sercowego i innych narządów. Zapobiega tworzeniu się skrzepów i jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu ciężkich chorób, takich jak zawał mięśnia sercowego, choroba niedokrwienna serca, udar mózgu, dławica piersiowa, wątroba, nerki, płuca, itd. Kordyceps doskonale nadaje się do zapobiegania i leczenia marskości wątroby i zapalenia wątroby, poprawia  przepływ krwi w komórkach wątroby tzw. hepatocyty.  Leczy choroby układu moczowo-płciowego, bóle w okolicy lędźwiowej, lub częste oddawanie moczu, nocne emisje (spontaniczny wytrysk), zapalenie pęcherza moczowego, torbiele i inne choroby które mogą być wyleczone przy pomocy kordycepsu. Stosowanie kordycepsu przywraca czynności wątroby, nerek - rozpuszcza kamienie nerkowe i woreczka żółciowego i reguluje przemianę materii, szczególnie tłuszczu, łagodzi zmęczenie, poprawia sen.
Kordyceps ma antytoksyczny efekt - aktywnie usuwa toksyny z organizmu w tym z jelit, trucizny związków farmakologicznych, radionuklidów i metali ciężkich. Jest również naturalnym detergentem, którego można wykorzystać na wszystkie problemy układu pokarmowego, w tym dysbakteriozy, podczas gdy większość konwencjonalnych oczyszczaczy przy dysbakteriozie są przeciwwskazane.
Znane jest stosowanie w leczeniu kordycepsem oczu, zaćmy i jaskry, zarówno wewnętrznie, jak i w postaci kropli do oczu - Elixir Phoenix.
 
Kordyceps ma praktyczne zastosowanie jako:

- Odżywczy tonik
- Profilaktyczne zabezpieczenie
- Lecznicze medyczne
- Dodatkowy środek w leczeniu farmakologicznym, co zwiększa skuteczność i zmniejsza skutki uboczne.
 
Najważniejszym zadaniem dla kordycepsu jest budowa i odbudowa tkanek, enzymów i hormonów.
 
Immunomodulator polisacharydów:

- Koenzym Q10 (ubichinon)
- składnik odżywczy dla systemu serca, wątroby i układu odpornościowego. W 1978 roku amerykański naukowiec Peter Mitchell za opracowanie teorii koenzymu Q10 otrzymał Nagrodę Nobla. Ubichinon, przyspiesza gojenie żołądka i dwunastnicy a także uczestniczy w produkcji energii. Ponadto przyczynia się do normalizacji ciśnienia krwi, spowalnia proces starzenia, neutralizuje histaminę w chorobach alergicznych i układu oddechowego, astma, itp.

- Beta karoten  - protektor w walce z rakiem i procesy zapalne, pomaga w chorobach serca.

- Witamina E - bardzo silny, potężny pomocnik w leczeniu nowotworów i chorób serca.

- Witamina B - - obsługa systemu wątroby i układu nerwowego.

- Fosfolipidy - odbudowę tkanek.

- Aminokwasy i białka -materiał budulcowy dla organizmu.
- Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe -
kluczowy element komórek i błon komórkowych.
 
Odpowiedzialność biologicznych mikroelementów w naszym organizmie :

- Potas -Synteza białek, rytm serca, komórki energii.

- Fosfor -ATP, enzymy, kwas nukleinowy, zapewnia transmisję informacji genetycznej.

- Wapń -Podstawowy budulec układu kostnego, działanie przeciwzapalne, nie zbędny w procesie metabolizmu komórkowego, itp.

- Żelazo -Haemopoiesis - (z gr. haima - krew, cytus - komórka, poesis – wytwarzać).

- Siarka -Haemopoiesis, odporność, produkcja cholesterolu, synteza kolagenu.

- Miedź -Haemopoiesis, oddychanie komórkowe, wzrost i rozwój organizmu, serca, reguluje poziom cholesterolu, cukru i kwasu moczowego.

- Kobalt -Część witaminy B 12, część hormonów.

- Cynk -Jest to część ponad 80 rodzajów enzymów, oddychanie komórkowe.

- Bor -Część hormonów płciowych poprawia kości.

- Mangan -Praca mózgu, trzustki.

- Chrom -Normalizacja poziomu cukru we krwi, potencji seksualnej.

- Selen -Odporność, aktywność przeciwnowotworowa.

- Silikon -Rozwoju i utrzymania kości i chrząstki, stan naczyń krwionośnych, mózgu.

- Magnez -Pracy serca i układu krążenia, wspomaga funkcjonowanie płuc, mózgu, układu nerwowego i mięśni.
 
Zastosowanie produktów firmy Fohow w wyżywieniu:
-
Ułatwia funkcjonowania serca, wątroby, nerek

- Obniża poziomu cholesterolu
- Usuwa pasożyty i wirusy
- Zapobiega rozwojowi niedokrwistość, leukopenia, zakrzepica
- Zwiększenie elastyczności tętnic
- Normalizuje mikroflorę jelit, nosa, gardła i skóry
- Zapobiega rozwojowi przewlekłych chorób zapalnych
- Reaguje, zapobiega i eliminuje alergie
- Wspomaga w leczeniu chorób autoimmunologicznych, astmy i łuszczycy
- Usuwa z organizmu radionuklidy i sole metali ciężkich
- Zmniejsza zachorowalność na raka i wspomaga w jego leczeniu
- Spowalnia procesy starzenia się
- Usuwa przewlekłe zmęczenia
 
Wniosek: wyższe grzyby są doskonałymi adaptogenami, wspomagają wszystkie układy organizmu co przyczynia się do ogólnej poprawy stanu zdrowia.

Zastosowanie w medycynie weterynaryjnej produktów Firmy Fohow.

Aby wzmocnić organizm zwierząt i ptaków, i wzrost odporności, zaleca się stosowanie Elixir Fohow lub Phoenix Sanbao, z 0,5-1-3-5 ml przed posiłkami 1-2 razy dziennie, rano i wieczorem, przez 6 lub 30 dni (30 ml butelka, 1-2 butelek). Odpowiednia dawka zależy od wagi zwierzęcia: 1-5 kg ​​= 0,5-2 ml i 5-10 kg = 1-3 ml, więcej niż 15 kg = 1-3 do 5 ml.
Po eliksirze można zastosować Linchzhi Phoenix kapsułki: 0,5-1, 1-2 razy dziennie, rano i wieczorem, 12 do 28 dni (28 sztuk kapsułek).

Jeśli zwierzęta mają zapalenie skóry lub problemy żołądkowo-jelitowe, należy wyeliminować stan zapalny po przez podawanie Elixiru Sancin i Elixiru Fenikx Podawać 15-30 minut przed posiłkiem, 2 razy dziennie, rano i wieczorem, począwszy od 1-3-5 ml, zwiększając dawkę 1-3-5 ml, w zależności od wagi zwierzęcia do 15 ml lub 30 ml na raz. Porcja na 3-6 dni lub 12 dni (30 ml butelka, 4-8 butelek).
 
Do szybkiego usuwania takich stanów chorobowych jak: zaczerwienienie skóry, gojenie się ran i leczenia powierzchnie blizn i przebarwień, choroby skóry i wypadanie włosów zaleca się stosowanie Elixir Sanbao Phoenix  2 lub więcej razy w ciągu dnia.
 
W chorobach nosa, oczu i uszu jest zalecane Elixir Phoenix  zakraplać 1-2 krople do nosa, oczu i uszu kilka razy dziennie.
 
Dla zapobiegania i usuwania zaburzeń metabolicznych w organizmie papug polecam raz w miesiącu przez 7 dni dać Elixir Phoenix od 1-2 ml dziennie.
 
Center for Animal Health wprowadziła system leczenia i profilaktyki chorób psów i kotów kordycepsem od maja 2000 roku. Preparaty stosowane są w różnych systemach.
 
Pierwsza obserwacja
Po szczepieniu, szczeniąt, psów i kotów z chorobami zakaźnymi, takich jak dżuma, wirusowe zapalenie wątroby, zapalenie jelit, adenowirus, wścieklizna, chlamydia, trichophytia, mikrosporia został wprowadzony pod język Kordyceps 25 szczeniąt i kociąt, 2-3 miesięcznych, na poziomie 0,5 ml, a także wprowadziła 15 dorosłych kotów w dawce 1-2 ml.

Wyniki:
W żadnym przypadku nie zaobserwowano powikłań po szczepieniu. Szczeniętom i kociętom zaszczepionych szczepionką, biopola spadają w od 3 do 5 godzin. Podczas gdy w tym samym czasie, po szczepieniu był podany płynny Kordyceps, biopola zaczęła rosnąć po 5-7 minut, a dwie godziny później osiągnął swój szczyt i trwały około 1-2 godzin, a następnie stopniowo malała. Dzień później biopole było wyższe.
Wnioski:
Jednoczesne stosowanie podskórne wstrzyknięcia szczepionki i Kordycepsu pod język u psów i kotów pomaga uniknąć powikłań po szczepieniu.
 
Druga obserwacja
Badanie wykonywano w celu zbadania wpływu różnych metod biopola, gdzie kociętom podano Kordyceps w postaci płynnej. 

Trzy kocięta w wieku od 3 miesięcy podawano kordiceps domięśniowo w dawce 0,5 ml co trzy godziny w ciągu dnia. 

Trzy kocięta w tym samym wieku podawano Kordyceps dawka 0,5 ml dożylnie o tej samej godzinie.

Trzy kocięta, otrzymały Kordyceps pod język.
Wynik:
Wszystkie kocięta przeżyły. Kocięta które dostały szczepionkę domięśniowo były zmęczone, i spadła ich temperatura ciała o 0,5-1 stopnia, ich biopola zostały natychmiast zredukowane po wprowadzeniu kordycepsu. Dla kociąt, którym preparat podawano pod językiem, biopola wzrosła w ciągu 3 godzin. Badania hematologiczne, pięć godzin po podaniu eliksiru, wykazały znaczny wzrost leukocytów, komórek formuły i leukocytów kwasochłonnych.
Wnioski:
Najlepszym sposobem, aby używać Kordyceps w stanie płynnym dla zwierząt, to aplikacja pod językiem. Kordyceps we wszystkich przypadkach przyczynił się do wzrostu leukocytów kwasochłonnych we krwi.
 
Obserwacje trzecia
Psy i koty przed operacją, podczas długich operacji i w okresie pooperacyjnym zostały poddane działaniu Kordycepsu. Dawka zależy od wieku i masy ciała zwierząt: kotów i psów małych ras od 0,5 do 1 ml, dużej rasy psów od 5-7 ml. Preparat ten został przetestowany na 65 zwierzętach.
Wyniki:
Wszystkie zwierzęta które otrzymały Kordyceps w przedoperacyjnym i pooperacyjnym lub w czasie wykonywania operacji łatwiej przeżyły niż bez kordycepsu. Wprowadzenie kordycepsu podczas operacji znacząco stabilizuje oddech i czynność serca.

Barnaba

 

 

Komentarze

*****

22/04/2019, 22:11

"фумигация дома от короеда - дезинсекция квартиры цена -клопов, дезинсекция и дератизация в москве -дезинфекция -цены"

*****

22/04/2019, 19:15

"
камера для бара - холодильная витрина бар, холодильная камера для пива купить"

*****

22/04/2019, 18:31

"I really want to fuck!
You can see how I fuck myself in the ass on the camera!
Register and write me my nickname Xenia21
Here is a link to my camera >>>
http://b.link/mysexcam/"

*****

22/04/2019, 17:07

"http://agalon.eu/ tusUsernerloophypons"

*****

22/04/2019, 11:43

"агентства перевода - речь на защиту диплома архитектура, пример написания доклада к диплому."

*****

22/04/2019, 11:34

"Hi! fioricet online pharmacy good website."

*****

21/04/2019, 23:17

"
Читы для CoD: Black Ops 4 без банов - Радар для PlayerUnknown's Battlegrounds, Читы для ПАБГ"

*****

21/04/2019, 20:31

"Fuck it in the ass.On the camera for free!My nickname on the site Xenia21 link to my free webcam
http://b.link/mysexcam/
"

*****

21/04/2019, 16:21

"http://recampus.ning.com/profiles/blogs/donde-para-ordenar-phexin-cephalexin-750mg-sin-receta-de http://isladepascua.ning.com/profiles/blogs/o-acheter-du-vigro-generique-moins-cher-rapide-achat-de-vigro http://techwarriorteam.ning.com/profiles/blogs/bigfun-36-tadalafil-livraison-48h-bon-prix-tadalafil-france http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/achat-cefixime-avis-achat-cefixime-sur-internet http://whozwholive.ning.com/profiles/blogs/keflex-cephalexin-puedo-comprar-sin-receta-con-bitcoin-estados http://newyorkundergroundradio.ning.com/profiles/blogs/remeron-puedo-comprar-sin-receta-en-farmacia-online-guatemala http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/prometazina-25mg-comprar-en-una-farmacia-online-con-entrega-r http://manchestercomixcollective.ning.com/profiles/blogs/zyad-60mg-order-online-buy-zyad-from-india http://higgs-tours.ning.com/profiles/blogs/wo-kann-man-depakote-divalproex-500-mg-ohne-rezept-kaufen-und-mit http://mcspartners.ning.com/profiles/blogs/omezyn-omeprazole-10mg-como-comprar-sin-receta-buen-precio-usa http://www.godry.co.uk/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-generico-desloratadina-sin-receta http://movsam.ning.com/profiles/blogs/o-commander-du-lamotrigine-en-ligne-bon-marche-livraison-discrete http://flutes.ning.com/profiles/blogs/upwardz-tadalafil-60-mg-en-ligne-commander-tadalafil-en-ligne http://neikasworld.ning.com/profiles/blogs/trandate-labetalol-donde-puedo-comprar-con-visa-chile http://thecorner.ning.com/profiles/blogs/clonidina-como-puedo-comprar-al-mejor-precio-venezuela http://www.collabzo.com/pwrportal/blogs/64/15801/je-veux-acheter-du-carbamazepine http://crossroadshob.ning.com/profiles/blogs/comprar-generico-betametasona-clotrimazol-10-mg-sin-receta-de http://laugarnecaravans.ning.com/profiles/blogs/como-comprar-imipramina-sin-receta-de-forma-segura-m-xico http://borrowmyburrito.ning.com/profiles/blogs/doxepine-75mg-en-ligne-acheter-site-fiable-acheter-doxepine-en https://23bestcity.de/blogs/post/113526 http://newyorkundergroundradio.ning.com/profiles/blogs/c-mo-realizar-un-pedido-carbidopa-y-levodopa-25-250mg-r-pido http://bygda.traktor.no/profiles/blogs/achat-rapide-clonidine-0-1mg-acheter-du-catapres-en-europe http://sfchsjournalism.ning.com/profiles/blogs/spironolactona-comprar-en-una-farmacia-en-linea-con-un-descuento http://showmeanswer.com/index.php?qa=54067&qa_1=comprar-alesse-0-15mg-via-internet-brasil http://facebookhitlist.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-complamin-4-mg-r-pido http://www.facecool.com/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-ciprofloxacino-1000-mg-con http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/gemfibrozilo-comprar-en-l-nea-rep-blica-de-panam-comprar-lopid http://shamrockballerz.ning.com/profiles/blogs/site-pour-commander-disulfirame-acheter-antabuse-generique-france http://bygda.traktor.no/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-feldene-urgente-espa-a "

*****

21/04/2019, 14:15

"http://vocal-buzz.ning.com/profiles/blogs/risperidona-comprar-en-una-farmacia-en-linea-con-seguridad-rep
http://www.prds66.fr/profiles/blogs/c-mo-realizar-un-pedido-d-lira-50-mg-en-l-nea-espa-a-comprar-d
http://techwarriorteam.ning.com/profiles/blogs/ezetrol-acheter-acheter-ezetimibe-en-andorre
http://thehiphophub.ning.com/profiles/blogs/para-comprar-generico-vigour-sildenafil-citrate-sin-receta-mas
http://newyorkundergroundradio.ning.com/profiles/blogs/adapalene-donde-comprar-ahora-panam-comprar-differin-15-mg-por
http://luvisart.ning.com/profiles/blogs/anaus-sildenafil-citrate-100-mg-donde-comprar-entrega-r-pida
http://shamrockballerz.ning.com/profiles/blogs/buy-generic-vivala-40mg-legally-buy-vivala-online
http://foodtube.net/profiles/blogs/farmacia-en-linea-donde-comprar-ranitidina-de-calidad-argentina
http://network-marketing.ning.com/profiles/blogs/remeron-mirtazapine-15mg-comprar-sin-receta-r-pido-andorra
http://shamrockballerz.ning.com/profiles/blogs/achat-rapide-fungasol-ketoconazole-200mg-moins-cher-ketoconazole
http://lydlabs.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-amlodipine-2-5mg-entrega-r-pida
http://mcspartners.ning.com/profiles/blogs/sie-k-nnen-isosorbid-imdur-g-nstig-kaufen-isosorbid-generika-per
http://brooklynne.net/profiles/blogs/donde-a-la-orden-baclofeno-25mg-de-calidad-per
http://millionairex3.ning.com/profiles/blogs/calcium-acetate-667-mg-comprar-en-una-farmacia-en-linea-ahora
http://newyorkundergroundradio.ning.com/profiles/blogs/acheter-neoral-cyclosporine-25mg-site-francais-cyclosporine-achat
http://153.126.169.73/GaijinConcierge/index.php?qa=33210&qa_1=levothyrox-thyroxine-pharmacie-levothyrox
http://sfchsjournalism.ning.com/profiles/blogs/progesterona-100mg-comprar-en-farmacia-en-linea-con-env-o-gratis
http://bygda.traktor.no/profiles/blogs/uniphyl-cr-400-mg-como-comprar-por-internet-puerto-rico-comprar
http://wu-world.com/profiles/blogs/generique-amoxapine-100-mg-achat-en-ligne-amoxapine-extra-prix
http://wu-world.com/profiles/blogs/clarithromycine-250mg-en-ligne-commander-sans-ordonnance-comment
http://movsam.ning.com/profiles/blogs/silkis-donde-puedo-comprar-buen-precio-estados-unidos-comprar
http://luvisart.ning.com/profiles/blogs/calcitriol-0-25-mg-comprar-en-farmacia-en-linea-fiable-costa-rica
http://showmeanswer.com/index.php?qa=51027&qa_1=flucoxan-fluconazole-commander-ordonnance-flucoxan-pharmacie
http://movsam.ning.com/profiles/blogs/amitriptylina-50mg-como-comprar-de-confianza-puerto-rico-para
http://mehfeel.net/mehfeel/blogs/post/87905
http://millionairex3.ning.com/profiles/blogs/salazopyrin-sulfasalazine-500-mg-o-en-acheter-acheter-du
http://augasthya-plus.ning.com/profiles/blogs/farmacia-online-donde-comprar-generico-daclatasvir-60mg-sin
http://i-m-a-d-e.org/qa/14710/commander-doxycycline-acheter-generique-doxycycline-france
http://flutes.ning.com/profiles/blogs/c-mo-realizar-un-pedido-lamivudina-150-mg-en-l-nea-chile
"

Nowa wiadomość

Wpisz w pole znaki, które są widoczne na obrazku.